Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zniszczone cmentarze w Milejczycach – ustalony 10-latek i 9-letnia dziewczynka

Data publikacji 02.10.2015

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Siemiatyczach rozwiązali sprawę dotyczącą dewastacji cmentarza żołnierzy radzieckich i cmentarza katolicko-prawosławnego w Milejczycach. Okazało się, że z uszkodzeniem nagrobków najprawdopodobniej związek mają 10-latek i 9-letnia dziewczynka. Teraz sprawą zniszczenia ponad 60 miejsc pochówku zajmie się sąd rodzinny.

Do zniszczenia grobów na cmentarzu żołnierzy radzieckich w Milejczycach doszło w połowie ubiegłego tygodnia, a kolejne podobne zdarzenie miało miejsce w tej samej miejscowości na cmentarzu katolicko – prawosławnym w miniony poniedziałek. W wyniku działania sprawców uszkodzonych zostało w sumie ponad 60 pomników. W większości przypadków były to zniszczone lub przewrócone płyty nagrobne.

W związku z tym, że oba cmentarze nie były ogrodzone oraz nie było tam monitoringu, ustalenie osób odpowiedzialnych za znieważenie miejsc pochówku było bardzo trudnym zadaniem. Jednak dzięki intensywnej pracy kryminalnych z Siemiatycz już po blisko tygodniu od pierwszego zdarzenia sprawa została rozwiązana. Okazało się, że z uszkodzeniem nagrobków najprawdopodobniej związek mają 10-latek i 9-letnia dziewczynka. Oboje, podczas rozmowy z prokuratorem w obecności psychologa, przyznali się do winy tłumacząc, że chcieli tylko zabrać kilka gwiazdek.

Teraz sprawą nieletnich zajmie się sąd rodzinny.

(KWP w Białymstoku / mw)

Powrót na górę strony