Mistrzowskie tytuły dla policyjnych biegaczy

Data publikacji 05.10.2015

W zeszły piątek funkcjonariusze rywalizowali podczas Mistrzostw Polski Służb Mundurowych w biegach przełajowych, czyli 19 Biegu Przełajowym o Nóż Komandosa im. gen. broni Włodzimierza Potasińskiego. Reprezentacja policji wygrała zawody, zdobywając tym samym tytuł Drużynowych Mistrzów Polski Służb Mundurowych w biegach przełajowych.

W piątek 02.10.2015 r. w miejscowości Lubliniec-Kokotek odbyły się Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w biegach przełajowych, czyli 19 Bieg Przełajowy o Nóż Komandosa im. gen. broni Włodzimierza Potasińskiego  (tragicznie poległego w katastrofie smoleńskiej D-cy Wojsk Specjalnych). W zawodach uczestniczyło 822 biegaczy ze wszystkich formacji mundurowych, w tym 79 kobiet. Również w tym roku w tym bardzo trudnym, morderczym biegu wystartowali policjanci i policjantki na czele z kierowaną przez insp. Tomasza Kubickiego (KWP Opole) reprezentacją Komendanta Głównego Policji, w skład której wchodzili: podinsp. Maciej Wojciechowski (WSPol Szczytno), podkom. Adam Thiel (KPP Lębork), mł. asp. Paweł Pietraschke (SP Słupsk), post. Szymon Kulka (KMP Nowy Sącz) oraz sierż. Anna Wojtulewicz (KMP Białystok) i sierż. Anna Ficner (KPP Złotoryja).

Mężczyźni rywalizowali na dystansie 10 km, natomiast kobiety na dystansie 5 km. W zawodach wszyscy startujący biegli w mundurach i wysokich butach służbowych

Zawody wygrał - zdobywając tytuł Mistrza Polski Służb Mundurowych - post. Szymon Kulka, a mł. asp. Paweł Pietraschke zdobył medal brązowy, przegrywając jedynie z dwukrotnym zwycięzcą tych zawodów i wielokrotnym Mistrzem Polski, szer. Tomaszem Grycko z I Lęborskiego Batalionu Zmechanizowanego. Po raz pierwszy w historii biegu udało się zdetronizować wojskowych biegaczy i reprezentacja policji wygrała zawody, zdobywając tytuł Drużynowych Mistrzów Polski Służb Mundurowych w biegach przełajowych. Miejsce II zajął I Lęborski Batalion Zmechanizowany, a III Akademia Wojskowo-Techniczna Warszawa.

W klasyfikacji generalnej kobiet doskonale spisały się również nasze panie: sierż. Anna Wojtulewicz wywalczyła tytuł wicemistrzyni Polski, a sierż. Anna Ficner uplasował się tuż za nią, zdobywając brązowy medal. Zwyciężyła szer. Karolina Pilarska z Jednostki Wojskowej Komandosów.

Najszybszym policjantem okazał się nowy Mistrz Polski Służb Mundurowych post. Szymon Kulka.