Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali skradzione części samochodowe

Data publikacji 06.10.2015

Policjanci z Poznania zatrzymali kolejną osobę związaną z przestępczością samochodową. Na terenie dwóch placów w Słupcy znaleźli i zabezpieczyli części samochodowe warte kilkadziesiąt tysięcy złotych. Mężczyźnie za przestępstwo paserstwa grozi do 5 lat więzienia.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Poznaniu zajmujący się zwalczaniem przestępczości samochodowej zatrzymali 2 października br. na terenie Słupcy, 40-letniego mężczyznę podejrzanego o paserstwo. Na terenie dwóch posesji kryminalni zabezpieczyli szereg części samochodowych od pojazdów różnych marek. Wśród znalezionych części był silnik od bmw x5, karoserie od dwóch bmw x6, komplety bocznych drzwi od volkswagena tourana i caddy.

Biegli z Laboratorium Kryminalistycznego KWP potwierdzili, że są to części pochodzące ze skradzionych aut z terenu Polski i Niemiec. Pozostałe przedmioty takie jak: skrzynie biegów, elementy tapicerki i komplety drzwi trafiły do dalszych analiz, które wykażą, czy również pochodzą z innych skradzionych pojazdów.

Realizacja tej sprawy była możliwa dzięki dobrej współpracy z policjantami zarówno z Wydziału dw. z Przestępczością Samochodową KMP w Poznaniu jak również z Wydziałem Kryminalnym z Komendy Powiatowej w Słupcy. Za paserstwo kodeks karny przewiduje do 5 lat więzienia.

(KWP w Poznaniu / mw)

  • Policjanci odzyskali skradzione części samochodowe
  • Policjanci odzyskali skradzione części samochodowe
  • Policjanci odzyskali skradzione części samochodowe
  • Policjanci odzyskali skradzione części samochodowe
Powrót na górę strony