Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali złodziei, którzy okradli bank

Data publikacji 08.10.2015

3 października 2015 roku tomaszowscy policjanci i funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi zatrzymali dwóch obywateli Albanii, podejrzanych o kradzież z włamaniem do placówki banku w Będkowie.

Do zdarzenia doszło w maju 2015 roku. Śledczy bezpośrednio po ujawnieniu przestępstwa zabezpieczyli ślady kryminalistyczne pozostawione na miejscu, przeglądali i analizowali monitoringi, przesłuchiwali mieszkańców tej miejscowości. Policjanci z ogromnym zaangażowaniem sprawdzali najmniejszy trop, najdrobniejszy sygnał mogący mieć związek z tą sprawą.  Wszystkie zebrane informacje wskazywały, że kradzieży tej dokonali sprawcy z międzynarodowej grupy przestępczej działającej na terenie Europy. Jak wynika z materiałów, podejrzani po kradzieży opuścili Polskę, jednak w październiku wrócili.

3 października zostali zatrzymani przez policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi i Komendy Powiatowej w Tomaszowie Mazowieckim. Pierwszego z podejrzanych, 29-latka, funkcjonariusze zatrzymali w Słubicach. Mężczyzna miał zamiar wyjechać z Polski. Jego 23-letni wspólnik wpadł w ręce policjantów w mieszkaniu pod Warszawą. Obaj byli bardzo zaskoczeni. Śledczy sprawdzają, czy albańscy włamywacze byli sprawcami podobnych kradzieży.  6 października 2015 roku zostali tymczasowo aresztowani na okres trzech miesięcy. Sprawa jest rozwojowa i pozostaje pod nadzorem miejscowej prokuratury.

(KWP Łódź / mb)

Powrót na górę strony