Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany oszust, który wyłudzał metodą "na policjanta CBŚP"

Data publikacji 13.10.2015

Małopolscy policjanci zatrzymali 24-letniego oszusta, który metodą „na policjanta CBŚP” usiłował wyłudzić od starszych osób z Podhala 220 tys. złotych. W wyniku prowadzonych czynności udowodniono mu jeszcze inne przestępstwa, a w dniu wczorajszym został tymczasowo aresztowany.

W ostatni piątek nowotarscy policjanci otrzymali zgłoszenie o próbie wyłudzenia przez oszustów 30 tys. tysięcy złotych od starszej kobiety. Jak się okazało, mieszkankę Nowego Targu  próbowano oszukać metodą "na policjanta CBŚ”.  

Najpierw na jej domowy telefon zadzwonił mężczyzna podający się za  krewnego. Po pewnym czasie odebrała telefon od  innego mężczyzny, który przedstawił się jako funkcjonariusz policji, rozpracowujący właśnie grupę oszustów.  Człowiek w zręczny sposób wypytał kobietę o jej zasoby finansowe i zaproponował udział w tajnej operacji policyjnej. Nowotarżanka zgodziła się, ale kiedy była już w drodze do banku, aby wypłacić swoje oszczędności, ogarnęły ja wątpliwości. Kobieta podzieliła się nimi z policjantami i 24-letni oszust został zatrzymany w tym samym dniu przez funkcjonariuszy w specjalnie przeprowadzonej zasadzce.

Okazało się, że jest to mieszkaniec województwa zachodniopomorskiego, który był poszukiwany listem gończym przez policję w Goleniowie.

W toku dalszych sprawdzeń ustalono, że ten sam mężczyzna był w tym samym dniu, ale w godzinach rannych,  w Zakopanem, gdzie w ten sam sposób usiłował wyłudzić od starszej kobiety 190 tys. złotych.  I tu starsza pani zorientowała się, że ktoś chce ją oszukać.

24-latek usłyszał zarzuty usiłowania oszustwa za co grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności. W trakcie przesłuchań mężczyzna ten nie przyznał się do zarzucanych mu czynów. Wczoraj został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy. 

(KWP Kraków / mb)

Film Zatrzymany oszust, który wyłudzał metodą "na policjanta CBŚP"

Pobierz plik Zatrzymany oszust, który wyłudzał metodą "na policjanta CBŚP" (format mp4 - rozmiar 10.08 MB)

Powrót na górę strony