Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za wewnątrzwspólnotowy przemyt narkotyków

Data publikacji 13.10.2015

Kryminalni z KWP w Lublinie przy współpracy z funkcjonariuszami Izby Celnej zatrzymali 32-letniego mężczyznę podejrzanego o nabycie na trenie Holandii znacznych ilości środków odurzających i przewiezienie ich do Polski. Mężczyzna został zatrzymany, gdy wjechał na teren województwa lubelskiego. Podczas przeszukania funkcjonariusze ujawnili prawie pół kilograma marihuany. 32-latek wczoraj został tymczasowo aresztowany.

W sobotę miejscowości Kolonia Siedliszczki kryminalni z KWP w Lublinie zatrzymali mercedesa sprintera. Policjanci podejrzewali, że podróżujący pojazdem 32-letni mieszkaniec Lublina może przewozić narkotyki. Ich podejrzenia okazały się słuszne. Podczas przeszukania mężczyzny oraz jego bagażu ujawnili prawie pół kilograma marihuany. W realizacji sprawy brali udział funkcjonariusze Izby Celnej z Zamościa. Jak wynika z ustaleń policjantów, 32-latek przewoził narkotyki z Holandii.

Zatrzymany 32-latek usłyszał zarzuty wewnątrzwspólnotowego nabycia znacznych ilości środków odurzających. Postępowanie prowadzą kryminalni z KWP w Lublinie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Świdniku. Sprawa ma charakter rozwojowy. Wczoraj na wniosek policji i prokuratury sąd zastosował wobec 32-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Za to przestępstwo grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności.

(KWP Lublin / mb)

  • Zabezpieczone narkotyki
  • Zatrzymany mężczyzna
  • Zabezpieczone przedmioty

Film Zatrzymany za wewnątrzwspólnotowy przemyt narkotyków

Pobierz plik Zatrzymany za wewnątrzwspólnotowy przemyt narkotyków (format mp4 - rozmiar 9.42 MB)

Powrót na górę strony