Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczone ponad 750 gramów narkotyków i 124 szt. tabletek ecstazy

Data publikacji 16.10.2015

Funkcjonariusze z Oddziału Prewencji Policji w Szczecinie zatrzymali 28- latka, który posiadał przy sobie 760 gramów narkotyków, w tym marihuanę i kokainę oraz 124 tabletki ecstasy. Mężczyzna usłyszał zarzut zagrożony karą do 10 lat pozbawienia wolności a Sąd już zastosował wobec podejrzanego areszt tymczasowy na okres trzech miesięcy.

Mundurowi z Oddziału Prewencji Policji w Szczecinie zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Audi A6. Wewnątrz znajdował się kierujący i pasażer. Obaj mężczyźni zostali wylegitymowani a następnie policjanci skontrolowali pojazd. W  bagażniku znajdowały się dwie reklamówki a w nich torebki z suszem roślinnym, podczas dalszego przeszukania  również w bagażniku funkcjonariusze ujawnili kolejne worki z suszem roślinnym i trzy worki z tabletkami.

W trakcie dalszego przeszukania audi, pod siedzeniem pasażera mundurowi znaleźli reklamówkę z sprasowaną paczką suszu a w skrzynce na narzędzia kolejne środki odurzające. Przy jednym z mężczyzn policjanci znaleźli i  zabezpieczyli 5 telefonów komórkowych oraz pieniądze w polskiej walucie i euro.

Ujawnione substancje przesłano do badań a obaj mężczyźni zostali zatrzymani. W tym czasie funkcjonariusze przeszukali ich mieszkania, nie ujawniając w nich innych środków odurzających.

Badanie zabezpieczonych w samochodzie substancji potwierdziło, że jest to ponad 750 gramów marihuany, blisko 9 gramów kokainy i 124 tabletki ecstasy. 20 – letniego pasażera policjanci przesłuchali w charakterze świadka a następnie zwolnili, natomiast 28 – letni kierowca usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Za to przestępstwo zgodnie z Ustawą o Przeciwdziałaniu  Narkomanii może mu grozić do 10 lat pozbawienia wolności.

Na postawie zebranego przez  funkcjonariuszy z  Komisariatu Policji  Szczecin Nad Odrą materiału dowodowego Komendant tej jednostki wystąpił do Prokuratury Rejonowej Szczecin Zachód z wnioskiem o zastosowanie wobec zatrzymanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Prokurator przychylił się do wniosku a Sąd zadecydował, że 28 – latek  najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

KWP w Szczecinie / ig

Powrót na górę strony