Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawca napadu na bank zatrzymany na miejscu zdarzenia

Data publikacji 17.10.2015

Skarżyscy policjanci zatrzymali 47-letniego mieszkańca powiatu otwockiego podejrzewanego o napad na bank, po tym jak ten grożąc przedmiotem przypominającym broń sterroryzował pracownicę placówki. Dzięki natychmiastowej reakcji policjantów i pracownika ochrony, mężczyzna został zatrzymany na miejscu zdarzenia. Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę nawet 12 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło wczoraj, 16.10.br., około godziny 16.30. Dyżurny komendy otrzymał zgłoszenie, że w jednym z banków na terenie miasta doszło do napadu. Natychmiast we wskazane miejsce skierowano wszystkie policyjne patrole. Najbliżej miejsca zdarzenia był patrol dzielnicowych, który po dwóch minutach był już na miejscu. Całe zdarzenie przebiegło bardzo dynamicznie. Sprawca, który wcześniej wszedł do banku i zagroził kasjerce przedmiotem przypominającym broń, po interwencji ochroniarza placówki wbiegł na piętro i zabarykadował się w łazience. Policjanci natychmiast sforsowali drzwi i weszli do pomieszczenia. Napastnik wówczas próbował zbiec przez okno, jednak mu się to nie udało - szybko został obezwładniony i zatrzymany.

Zatrzymanym okazał się 47-letni mieszkaniec powiatu otwockiego. Nieopodal miejsca zdarzenia funkcjonariusze znaleźli jego samochód. Mężczyzna był w przeszłości notowany za przestępstwa przeciwko mieniu.

47-latek stanie przed wymiarem sprawiedliwości. Grozić mu może kara do 12 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Kielcach / mw)

  • Sprawca napadu na bank błyskawicznie zatrzymany
  • Sprawca napadu na bank błyskawicznie zatrzymany
Powrót na górę strony