Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zaatakował 9-letnią dziewczynkę

Data publikacji 19.10.2015

Wspólne działania policjantów z I Komisariatu w Łodzi z funkcjonariuszami Wydziału Kryminalnego KWP pozwoliły na wytypowanie, zatrzymanie i postawienie zarzutów mężczyźnie, który próbował wykorzystać małoletnią dziewczynkę. Sprawcy grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

10 października 2015 roku do policjantów ze śródmiejskiego komisariatu dotarła informacja, że na klatce schodowej jednej z kamienic w centrum Łodzi doszło do ataku na tle seksualnym na 9-letnią dziewczynkę. Z relacji matki wynikało, że sprawca wszedł za dzieckiem, które wracało ze sklepu. Na szczęście dziewczynka zaczęła krzyczeć i na klatkę schodową wyszedł sąsiad, skutecznie płosząc zwyrodnialca.

Tę delikatną sprawę natychmiast zaczęli analizować śródmiejscy kryminalni. Ogromna determinacja i skrupulatne gromadzenie materiału dowodowego znacząco przybliżyło funkcjonariuszy do potencjalnego sprawcy. 15 października 2015 roku funkcjonariusze grupy realizacyjnej Wydziału Kryminalnego KWP w Łodzi zapukali do jednego z mieszkań na Śródmieściu. Działania poprzedzone były przesłuchaniem pokrzywdzonej w specjalnym niebieskim pokoju i w obecności psychologa. Stworzenie odpowiednich warunków dla tego rodzaju delikatnych czynności ma zapewnić jak największą ochronę, bezpieczeństwo i izolację od traumatycznych wspomnień dla małoletnich ofiar.

Drzwi otworzyła matka typowanego sprawcy a w chwilę później w rękach kryminalnych znalazł się podejrzewany. Kompletnie zaskoczony obrotem spraw 28-latek nie stawiał oporu. Już we wstępnej rozmowie z funkcjonariuszami potwierdził swój udział we wspomnianym zdarzeniu. Policjanci w mieszkaniu zabezpieczyli odzież, należącą do zatrzymanego, w którą ubrany był w dniu przestępstwa. Skrupulatnie zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie podejrzanemu zarzutów.

Mężczyzna miał już w przeszłości konflikt z prawem związany z przestępstwami o podłożu seksualnym. Sąd na wniosek prokuratora aresztował zatrzymanego na trzy miesiące. Za tego rodzaju zachowanie kodeks przewiduje karę do 12 lat pozbawienia wolności.

KWP w Łodzi / ig
 

  • Zatrzymanie podejrzanego
  • Zatrzymanie podejrzanego
  • Zatrzymanie podejrzanego
  • Zatrzymanie podejrzanego
  • Zatrzymanie podejrzanego
  • Zatrzymanie podejrzanego

Film Zaatakował 9-letnią dziewczynkę

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Zaatakował 9-letnią dziewczynkę (format flv - rozmiar 8.18 MB)

Powrót na górę strony