Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za napad na tle seksualnym i rabunkowym

Data publikacji 23.10.2015

Policjanci z Wydziału Kryminalnego zgierskiej jednostki policji zatrzymali 25-letniego mężczyznę, który napadł na 64-letnią kobietę i używając przemocy doprowadził do poddania się innej czynności seksualnej, a następnie ukradł ofierze torebkę. Zatrzymanemu grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło 18 października 2015 r. po godz. 20.00 na terenie gminy Zgierz w miejscowości Słowik. Do stojącej na przystanku tramwajowym kobiety podszedł nietrzeźwy mężczyzna, który zaczął ją słownie zaczepiać, a potem szarpać za ubrania. Przestraszona 64-latka przeszła więc na drugą stronę ulicy. Mężczyzna ruszył za nią. W pewnym momencie podbiegł do niej i przewrócił na ziemię. Gdy miał już przewagę nad swoją ofiarą zaczął okładać ją ciosami, a potem doprowadził do poddania się innej czynności seksualnej. Na koniec wyrwał jeszcze kobiecie torebkę i uciekł. Łupem sprawcy padł tablet, karty bankomatowe, dokumenty i pieniądze.

Sygnał o napaści dotarł do zgierskich policjantów, którzy rozpoczęli poszukiwania napastnika. Policjanci od samego początku traktowali tą sprawę priorytetowo. Sprawdzali każdy wątek i każdą informację. Determinacja i skrupulatne działania przyczyniły się w rezultacie do ustalenia sprawcy tego brutalnego napadu.

21 października 2015 r. funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego pojechali do miejsca pracy podejrzewanego. 25-latek został zatrzymany i osadzony w zgierskim areszcie. Usłyszał już zarzut doprowadzenia przy użyciu przemocy do poddania się innej czynności seksualnej i dokonania rozboju. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Łodzi / mw)
 

  • Zatrzymany prowadzony do celi
  • Zatrzymany prowadzony przez policjantów
Powrót na górę strony