Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zuchwała próba kradzieży bankomatu

Pabianicka policja już zatrzymała jednego ze sprawców, którzy usiłowali ukraść bankomat. Trwa ustalanie wspólników. Włamywaczom grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

26 października 2015 roku po godzinie 1:00 w nocy dyżurny pabianickiej komendy otrzymał zgłoszenie  o mężczyznach dobijających się do drzwi marketu przy ul. Smugowej.  Okazało się, że byli to złodzieje, usiłujący ukraść zamontowany w przedsionku bankomat. Sprawcy przygotowali się do „skoku”. Podjechali pod sklep białym volkswagenem transporterem. Rozchylili drzwi przedsionka, po czym okręcili urządzenie stalową liną podpiętą do auta. Wyrwali bankomat przymocowany do podłogi. Nie udało im się jednak załadować go do samochodu z uwagi na szybką reakcję zaalarmowanych policjantów.

Sprawcy na widok nieumundurowanych funkcjonariuszy rozbiegli się w różnych kierunkach. Jeden z policjantów ruszył w  pościg za oddalającym się między blokami złodziejem. 34-letni łodzianin został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Policjanci ustalają personalia jego wspólników. Przeprowadzili na miejscu szczegółowe oględziny zabezpieczając wiele śladów kryminalistycznych. Trwa analiza monitoringów. 

(KWP Łódź / mb)

Powrót na górę strony