Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Fałszywy wnuczek w areszcie

Data publikacji 27.10.2015

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o oszustwa na wnuczka. Podejrzani działali w zorganizowanej grupie przestępczej wyłudzającej pieniądze od starszych osób na terenie całego kraju. Wstępne zarzuty obejmują 8 czynów. Podejrzanym grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Łodzi od pewnego czasu prowadzili działania związane z wykryciem członków zorganizowanej grupy przestępczej działającej metodą „na wnuczka”, przy wykorzystaniu legendy „ na policjanta”. W porozumieniu z Prokuraturą Okręgową w Łodzi zapadły decyzje o zatrzymaniach dwóch wytypowanych podejrzewanych. Jako pierwszy wpadł 33-letni łodzianin. Ford focus, którym kierował, został skontrolowany na ulicy Wólczańskiej. Podczas przeszukania pojazdu oraz zajmowanego przez 33-latka mieszkania funkcjonariusze zabezpieczyli m.in. laptopy, telefony komórkowe i biżuterię. Jako kolejny, tego samego dnia, do policyjnego aresztu trafił 31-letni wspólnik. Jechał bmw zatrzymanym na ulicy Wrocławskiej.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego starszemu z podejrzanych przedstawiono 8 zarzutów oszustwa. W marcu 2015 roku podając się za policjanta wyłudził 12 tys.700 zł. oraz 15 tys. zł. W kwietniu tą samą metodą oszukał kolejnych pokrzywdzonych uzyskując łącznie ponad 71 tys.zł. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na najbliższe 3 miesiące.

Młodszy członek tej zorganizowanej grupy przestępczej działającej od grudnia 2014 roku usłyszał wstępnie 4 zarzuty za wyłudzenie łącznie blisko 70 tys.zł. Prokurator podjął decyzję o zastosowaniu wobec 31-letniego oszusta dozoru policyjnego, poręczenia majątkowego oraz zakazu opuszczania kraju.

Sprawa pozostaje rozwojowa.

(KWP w Łodzi / mw)
 

  • Zatrzymany podejrzany o oszustwa prowadzony przez policjantów
  • Zatrzymany podejrzany o oszustwa prowadzony przez policjantów
Powrót na górę strony