Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczono ponad 20 kg marihuany i zlikwidowano plantację konopi

Data publikacji 27.10.2015

Łącznie ponad 20 kg marihuany znaleźli i zabezpieczyli sokołowscy policjanci podczas przeszukania posesji na terenie województwa podlaskiego. Do sprawy zatrzymano trzech mężczyzn w wieku od 21 do 30 lat, podejrzanych o posiadanie i produkcję narkotyków. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Posesja, na której policjanci znaleźli narkotyki znajdowała się w środku miejscowości przylegającej do lasu. 110 krzaków konopi indyjskich, o wadze około 19 kilogramów, było już w trakcie przygotowania do procesu suszenia. Jeden z mężczyzn wycinał ze ściętych roślin kwiatostany, które trafiały do specjalnej suszarni. Dzięki niej mężczyźni mogli uzyskać gotowy susz w przeciągu kilku godzin. Zabezpieczono też ponad 1,5 kilograma gotowego narkotyku, przeznaczonego  do dalszej dystrybucji.

Łącznie szacuje się, że przejęte w tej sprawie środki odurzające mogłyby osiągnąć czarnorynkową wartość kilkuset tysięcy złotych.

Likwidacja tej plantacji to efekt prowadzonego wcześniej śledztwa związanego z posiadaniem amfetaminy.

Zatrzymanym może  grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Jeden z trójki zatrzymanych decyzją sądu został tymczasowo aresztowany.

(KWP w Radomiu / mw)

  • Zabezpieczone konopie
  • Zabezpieczona marihuana
  • Zabezpieczona marihuana

Film Zabezpieczyli ponad 20 kg marihuany i zlikwidowali plantację konopi

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Zabezpieczyli ponad 20 kg marihuany i zlikwidowali plantację konopi (format flv - rozmiar 26.97 MB)

Powrót na górę strony