Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Włamali się do 25 samochodów

Data publikacji 29.10.2015

Siedleccy policjanci zatrzymali 2 młodych mężczyzn podejrzewanych o serię włamań do samochodów, do których doszło ostatnio na terenie miasta. Sprawcom udowodniono 25 takich przestępstw.

Przed kilkoma dniami, około północy, dyżurny siedleckiej komendy został poinformowany przez mieszkańca miasta o tym, że nieznani sprawcy włamali się do jego samochodu. Skierowany niezwłocznie na miejsce zdarzenia patrol po uzyskaniu od pokrzywdzonego rysopisu sprawców rozpoczął ich poszukiwania. Po kilku minutach policjanci zauważyli dwie młode osoby, których wygląd odpowiadał opisowi.

Gdy policjanci ustalali dane personalne 16 i 18-latka. Młodszy próbował wprowadzić funkcjonariuszy w błąd, co do swojej tożsamości podając dane innej osoby. Jednak funkcjonariusze nie dali się oszukać i ustalili prawdziwe personalia zatrzymanego. 18-latek okazał się mieszkańcem Siedlec, młodszy Katowic. Wykonane po zatrzymaniu czynności pozwoliły również na ustalenie, że obaj zatrzymani odpowiedzialni są za 23 włamania do samochodów, do których doszło w nocy z 16/17 października br. w Siedlcach.

Ostatecznie 16 i 18-latek odpowiedzą łącznie za 25 kradzieży z włamaniem. Starszemu grozi teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności, natomiast jego 16 - letni wspólnik odpowie przed sądem dla nieletnich.

(KWP w Radomiu / mw)

Powrót na górę strony