Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci rozbili grupę kradnącą samochody

Data publikacji 29.10.2015

Pościg ulicami miasta, blokady i rozbita grupa kradnącą samochody. Krakowscy policjanci po "filmowym" pościgu zatrzymali dwóch złodziei samochodów.

Kilka dni temu policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Samochodową Komendy Miejskiej Policji w Krakowie zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzieże samochodów. Złodziejski duet działał na terenie województwa małopolskiego i prawdopodobnie na terenie Śląska. Zatrzymani mieli na  swoim koncie kradzież pojazdów, między innymi, na terenie Nowego Sącza, Oświęcimia oraz Krakowa. Mężczyźni zostali osadzeni w policyjnym areszcie, odpowiedzą za kradzież i paserstwo.

Policjanci „samochodówki” realizując materiały operacyjne namierzyli dwóch mężczyzn, 51-letniego mieszkańca Krakowa oraz jego 36-letniego wspólnika z Zakopanego, którzy kradli samochody a następnie sprzedawali na części. Jedną z kradzieży dokonali na początku października na terenie Nowego Sącza, kolejną w Krakowie. Interesowały ich głównie samochody marki VW Golf. W ręce policjantów wpadli niemal na gorącym uczynku, kiedy samochodem skradzionym w Oświęcimiu wracali do Krakowa.

Zatrzymanie odbyło się w iście filmowym stylu - po pościgu ulicami miasta. Na widok funkcjonariuszy mężczyźni zaczęli uciekać, rozpoczął się pościg, który zakończył się zatrzymaniem złodziei i przewiezieniem ich do policyjnego aresztu. Podczas pościgu sprawcy uderzyli w nieoznakowany radiowóz, którym poruszali się policjanci dając sygnały do zatrzymania. Następnie, gdy zostali zepchnięci na pobocze podejrzani próbowali jeszcze uciekać pieszo, jednak po kilkuminutowym pościgu zostali zatrzymani - są znani Policji, wcześniej byli karani za podobne przestępstwa.

Jeden z mężczyzn odpowie za kradzież trzech samochodów, drugiemu przedstawiono trzy zarzuty paserstwa. Zatrzymani przyznali się do zarzucanych im czynów. Za swoje czyny odpowiedzą karnie. Sprawa oczywiście dla nas nie kończy się i rozliczani są oni również z innych kradzieży pojazdów.

KWP w Krakowie / ig

Film Policjanci rozbili grupę kradnącą samochody

Pobierz plik Policjanci rozbili grupę kradnącą samochody (format mp4 - rozmiar 11.4 MB)

Powrót na górę strony