Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ponad 9 tysięcy porcji narkotyków nie trafi już do odbiorców

Data publikacji 29.10.2015

Włocławscy policjanci zabezpieczyli ponad 7 kg amfetaminy i sprzęt wykorzystywany do jej produkcji. Do sprawy zatrzymano 4 mężczyzn. Mundurowi ustalają, jaką rolę odegrał każdy z nich w tym procederze. Z pewnością grozić może im nie krócej niż 3 lata pozbawienia wolności.

Wielokrotnie podejmowane działania policjantów w zakresie ujawniania przestępczości narkotykowej kończą się ustalaniem osób, które posiadają czy też udzielają innym narkotyków. Jednak tym razem włocławscy policjanci ujawnili część linii produkcyjnej oraz niebagatelną ilość amfetaminy, która z pewnością nie trafi już na rynek do potencjalnych odbiorców.

Mundurowi już od kilku miesięcy zajmowali się ustaleniami, co do kilku mieszkańców Włocławka, którym „nieobcy” był temat przestępczości narkotykowej. Policjanci ustalili bowiem, że dwaj mężczyźni w wieku 51 i 56 lat, w jednym z garaży na os. Zazamcze mogą zajmować się produkcją amfetaminy. Długie, skrupulatne ustalenia prowadzone przez kryminalnych spowodowały, że we wtorek (27.10.2015) podjęli już konkretne działania. Po decyzji o przeszukaniu garażu, w którym miało dochodzić do wytwarzania specyfiku okazało się, że nie były to chybione ustalenia.

Na skutek przeszukania tego pomieszczenia, policjanci zabezpieczyli ponad 2300 g amfetaminy. To ilość, z której mogło powstać blisko 3 tysiące porcji narkotyku. Oprócz tego w garażu znajdowały się różne przedmioty, które służyły do produkcji tego środka. Znajdowała się tam również waga do rozważania narkotyku oraz substancja, którą mężczyźni wykorzystywali do „uzupełniania” amfetaminy, by zwiększyć jej objętość.

W garażu doszło również do zatrzymania obu mężczyzn, trafili oni do policyjnego aresztu. W trakcie dalszych działań z zatrzymanymi policjanci ustalili, że współpracowali oni z jeszcze jednym, 37-letnim mężczyzną.

Wczoraj (28.10.2015) do drzwi mieszkania, które zajmował podejrzewany, zapukali mundurowi. 37-latek nie krył zdziwienia. Policjanci ujawnili kolejne narkotyki. I tym razem ilość była niebagatelna - 1 kilogram amfetaminy znajdował się w rękawie kurtki. To nie były jednak jedyne ” zdobycze” funkcjonariuszy w tej sprawie.

Na skutek przeszukania pomieszczeń gospodarczych w powiecie lipnowskim, należących do ojca 37-latka ujawnione zostały kolejne kilogramy amfetaminy. Tym razem było to 3800 g tego narkotyku. Zabezpieczone również zostało 80 g marihuany. Z kolei w mieszkaniu 62-latka ujawniona została substancja uzupełniająca amfetaminę. Zarówno 37-latek jak i jego ojciec zostali zatrzymani do sprawy.

Dwaj mężczyźni zatrzymani w garażu usłyszeli już zarzuty. 51-latek usłyszał zarzut wytwarzania, posiadania znacznej ilości oraz udzielania narkotyków. Za to grozić może mu nie krócej niż 3 lata pozbawienia wolności. Taką samą karą zagrożony jest 56-latek, który usłyszał zarzut wytwarzania oraz posiadania znacznych ilości narkotyków.

Dzisiaj (29.10.2015) zatrzymani będą doprowadzeni do prokuratury. Włocławscy policjanci wnioskują o zastosowanie tymczasowego aresztu. Również dzisiaj prowadzone będą czynności z zatrzymanym 37-latkiem. Najprawdopodobniej usłyszy on zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków, za co może mu grozić do 10 lat pozbawienia wolności. Ważą się też losy 62-latka.  Nie jest wykluczone, że i on usłyszy zarzut podobnie jak jego syn.

W sumie włocławscy policjanci zabezpieczyli ponad 7 kilogramów amfetaminy, z której mogłoby powstać nie mniej niż 9 tysięcy porcji narkotyków. Na szczęście nie trafi już ona do potencjalnych odbiorców.

KWP w Bydgoszczy / ig

Film Ponad 9 tysięcy porcji narkotyków nie trafi już do odbiorców

Pobierz plik Ponad 9 tysięcy porcji narkotyków nie trafi już do odbiorców (format mp4 - rozmiar 29.25 MB)

Powrót na górę strony