Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rozbudowa i unowocześnienie „kwatery” Sekcji Lotnictwa Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie

Data publikacji 02.11.2015

W październiku br. rozpoczęły się prace remontowe zmierzające do rozbudowy oraz unowocześnienia budynku Sekcji Lotnictwa KWP w Krakowie, zlokalizowanej przy Muzeum Lotnictwa. Zakończyły się już prace związane z ogrodzeniem lądowiska dla policyjnego śmigłowca. W ramach inwestycji, prowadzony jest także remont hangaru, w którym przechowywany jest śmigłowiec. Obecnie trwają prace zmierzające do rozbudowy mieszczącej się w hangarze bazy - powstaje antresola z pomieszczeniami technicznymi, warsztatowymi oraz socjalnymi. Remont hangaru był niezbędną inwestycją, bowiem stan techniczny dotychczas użytkowanego budynku, potocznie nazywanego „domem pilota” pozostawiał wiele do życzenia. Pełne zakończenie prac remontowych planowane jest na początku grudnia br.

Niewątpliwie lepsze warunki wpłyną na zwiększenie bezpieczeństwa policyjnych polotów ale i lepszy profesjonalizm i skuteczność w akcjach ratunkowych.

Sekcja Lotnictwa Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie jest jedną z dwóch pierwszych w kraju i jedną z najlepszych. Od lat, każdej doby, w gotowości do pracy pozostaje czterech pilotów i pięciu mechaników – wszyscy legitymują się wysokimi kwalifikacjami, profesjonalizmem i pasją. Szefem sekcji od długiego już czasu pozostaje młodszy inspektor Tomasz Karnia, posiadający najwyższe uprawnienia zawodowego pilota śmigłowcowego oraz ratownika MOPR, odznaczany był m.in. Krzyżem Zasługi Za Dzielność.

Lotnictwo w polskiej Policji funkcjonuje od 1996 roku. Wspiera pracę policjantów m.in. podczas akcji poszukiwawczych za osobami zaginionymi, ratowania życia ludzkiego i mienia podczas klęsk żywiołowych i katastrof, podczas dużych realizacji wykrywczych służb kryminalnych czy w trakcie zabezpieczania z powietrza zatrzymań przez policyjnych antyterrorystów szczególnie niebezpiecznych przestępców.

KWP w Krakowie / ig

  • Rozbudowa i unowocześnienie „kwatery” Sekcji Lotnictwa Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie #1
  • Rozbudowa i unowocześnienie „kwatery” Sekcji Lotnictwa Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie #2
  • Rozbudowa i unowocześnienie „kwatery” Sekcji Lotnictwa Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie #3

Film Sekcja Lotnictwa Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie

Pobierz plik Sekcja Lotnictwa Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie (format mp4 - rozmiar 22.16 MB)

Powrót na górę strony