Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za narkotyki

Data publikacji 04.11.2015

W ręce grodziskich policjantów wpadł kierowca skody. Mężczyzna popełnił kilka wykroczeń drogowych, a dodatkowo miał przy sobie marihuanę. Przed zatrzymaniem bronił się, obiecując łapówkę, a gdy to nie przyniosło skutku, użył przemocy wobec funkcjonariuszy. Podczas przeszukania domu 28-latka, policjanci znaleźli ponad 2 kg wytworzonych środków odurzających. Rafał P. usłyszał 4 zarzuty karne. Decyzją sądu na 3 miesiące trafił do aresztu.

Podczas służby na terenie jaktorowskiej gminy policjanci zespołu wywiadowczego postanowili skontrolować kierowcę skody, który wyprzedzał przed przejściem dla pieszych, nie korzystał z pasów bezpieczeństwa i popełnił jeszcze kilka innych wykroczeń drogowych. Mężczyzna podczas legitymowania zachowywał się nerwowo, stwierdził, że nie ma żadnych dokumentów i podał dane innej osoby. Gdy został poinformowany o przewiezieniu do komendy w celu przeszukania, zaczął obiecywać pieniądze za odstąpienie od dalszych czynności. Gdy policjanci poinformowali mężczyznę o popełnieniu przestępstwa, ten odepchnął jednego z nich i rzucił się do ucieczki.

Po krótkim pościgu funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę, który szarpał ich, odpychał i nie wykonywał poleceń. Podczas kontroli okazało się, że w ubraniu ma kilka torebek z marihuaną i inną substancją. Zatrzymany 28-latek trafił do celi grodziskiej komendy, a policjanci pojechali na przeszukanie w jego miejscu zamieszkania. W domu mężczyzny znaleźli słoiki i różne opakowania z dużą ilością marihuany i puste torebki. Z relacji mężczyzny wynikało, że to on wytworzył ponad 2 kg zabezpieczonych środków odurzających.

Po zebraniu dokumentacji procesowej Rafał P. usłyszał 4 zarzuty karne. Oprócz wytworzenia znacznej ilości środków odurzających i posiadania ich, odpowie także za próbę przekupienia policjantów i stosowania wobec nich przemocy w celu zmuszenia do zaniechania czynności służbowych. Sąd przychylił się do wniosku policjantów i prokuratora i aresztował mężczyznę na 3 miesiące.

(KSP/ mw)

Powrót na górę strony