Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za uwięzienie, uszkodzenie oczu i zgwałcenie kobiety

Data publikacji 04.11.2015

Policjanci z Gniezna zatrzymali mężczyznę, który uwięził młodą kobietę, poważnie uszkodził jej oczy oraz zgwałcił. Na podstawie materiałów dowodowych zebranych przez policjantów podejrzany trafił do aresztu. Za przestępstwa których się dopuścił grozi mu kara do 15 lat więzienia.

Policjanci kryminalni z Gniezna zatrzymali w sobotę mężczyznę, który kilka dni wcześniej uwięził młodą 23-letnią kobietę. Sprawca znęcał się nad nią i zgwałcił. Funkcjonariusze, jak tylko dowiedzieli się o tym odszukali podejrzanego na jednej z ulic i tam go zatrzymali.

Dramat kobiety zaczął się kilka dni wcześniej. Spotkała się ze znanym jej 47-latkiem w bloku, w którym mieszkał. Mężczyzna z nieustalonych ostatecznie powodów zaczął się fizycznie znęcać nad znajomą. Uszkodził jej poważnie oczy pozbawiając wzroku. Przetrzymywał ją wbrew jej woli w mieszkaniu i zgwałcił.

Kobieta wróciła po dwóch dniach do domu. Wezwani lekarze pogotowia natychmiast zajęli się zmaltretowaną 23-latką. Poszkodowana trafiła do szpitala w Poznaniu. Początkowo nie mówiła policjantom co ja spotkało. Gdy przełamała obawy i wyznała prawdę policjanci z Gniezna natychmiast rozpoczęli poszukiwania jej oprawcy.

Zatrzymany 47-letni mieszkaniec Gniezna trafił do policyjnego aresztu. Na podstawie zgromadzonych przez policjantów materiałów dowodowych przedstawione mu zostały zarzuty pozbawienia wolności kobiety ze szczególnym jej udręczeniem, zarzut ciężkiego uszkodzenia ciała i zgwałcenia.

Na wniosek policji i prokuratury Sąd rejonowy w Gnieźnie podjął dzisiaj decyzję o aresztowaniu zatrzymanego mężczyzny. Za przestępstwa, których się dopuścił grozi mu kara do 15 lat więzienia.

KWP w Poznaniu / ig

Film Zatrzymany za uwięzienie, uszkodzenie oczu i zgwałcenie kobiety

Pobierz plik Zatrzymany za uwięzienie, uszkodzenie oczu i zgwałcenie kobiety (format mp4 - rozmiar 3.41 MB)

Powrót na górę strony