Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Czołg na DK-1 w Pszczynie

Data publikacji 05.11.2015

Czołg na głównej drodze w Pszczynie był powodem dzisiejszej, prawie trzygodzinnej, interwencji pszczyńskich policjantów. Niecodzienny ładunek stoczył się z lawety, na której był przewożony, na lewy pas "jedynki". Stało się to około 3 w nocy, w momencie, kiedy kierowca zaczął hamować przed skrzyżowaniem ul. Męczenników Oświęcimskich i trasy DK-1.

Oczekiwanie na dźwig i ponowny załadunek czołgu na lawetę były powodem nocnych, niewielkich utrudnień w okolicach głównego skrzyżowania na DK- 1 w Pszczynie. Ze względu na nocną porę, kiedy ruch na drogach jest nieznaczny i dzięki policjantom, którzy zadbali o płynność ruchu w tym miejscu, utrudnienia, które mogli odczuć przejeżdżający tamtędy kierowcy, były niewielkie.

Z ustaleń policjantów wynika, że czołg stoczył się z lawety na jezdnię, kiedy kierowca zaczął hamować przed skrzyżowaniem. Na sygnalizacji świetlnej zaświeciło się wówczas czerwone światło. Na szczęście nikomu nic się nie stało i już przed 6 rano ruch samochodów odbywał się bez żadnych utrudnień.

KWP w Katowicach / ig

Powrót na górę strony