Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzani o kradzież samochodów i paser w rękach policjantów

Data publikacji 05.11.2015

Policjanci z Gostynia zatrzymali trzech podejrzanych o kradzieże samochodów i handel kradzionymi częściami. Mężczyźni oprócz skradzionych w Gostyniu trzech samochodów marki Skoda, mają na koncie kradzieże pojazdów w województwie wielkopolskim, zachodniopomorskim, a także na terenie Niemiec. Podejrzanym o kradzież z włamaniem do samochodów grożą kary pozbawienia wolności do lat 10, natomiast paser może trafić za kratki nawet na 5 lat.

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzieże samochodów marki Skoda Octavia i pasera, który  rozebrane auta sprzedawał na części. Sprawą zajmowali się gostyńscy kryminalni od  połowy października br., kiedy skradziona została pierwsza skoda. W trakcie prowadzonego postępowania, po niecałych dwóch tygodniach od pierwszej kradzieży, z Gostynia „odjechały” dwa kolejne auta tej samej marki.

Policjanci wytypowali rejon, z którego pochodzili amatorzy cudzej własności, a następnie potencjalnych sprawców i miejsca w których mogły zostać ukryte lub rozebrane na części skradzione skody. Gdy tylko policjanci potwierdzili wcześniejsze ustalania przystąpili do realizacji sprawy.

Przy współpracy z funkcjonariuszami z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp. gostyńscy stróże prawa zatrzymali osoby zajmujące się tym przestępczym procederem. Jednocześnie trwały przeszukania mieszkań i kilku różnych warsztatów samochodowych. Działania były prowadzone w województwie lubuskim, wielkopolskim i zachodniopomorskim.

W „dziupli” znajdującej się w Gorzowie Wlkp. policjanci znaleźli części pochodzące ze skradzionych w Gostyniu samochodów marki Skoda. W innym miejscu, w województwie zachodniopomorskim, kryminalni i eksperci z laboratorium kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu zabezpieczyli w całości vw passata i vw golfa skradzione w Gorzowie Wlkp. i na terenie Niemiec.

Podejrzani o kradzieże samochodów mają 30 i 20 lat. Jeden z nich jest mieszkańcem Gorzowa Wlkp., drugi powiatu myśliborskiego. Natomiast paser, który rozbierał i sprzedawał na części skradzione auta, pochodzi z województwa lubuskiego. Do chwili obecnej policjanci udowodnili zatrzymanym kradzież sześciu samochodów marki Skoda Octavia i VW Jetta w województwach wielkopolskim i zachodniopomorskim.

Zatrzymani usłyszeli już zarzuty, przyznali się do winy i złożyli wyjaśnienia. Podejrzanym o kradzież z włamaniem do samochodów grożą kary pozbawienia wolności do lat 10, natomiast paser może trafić za kratki nawet na 5 lat.

Sprawa ma charakter rozwojowy i możliwe są kolejne zatrzymania.

Według dotychczasowych ustaleń gostyńskich śledczych, 30-latek ma na koncie jeszcze kradzieże ponad trzydziestu samochodów marki Skoda Octavia, których się dopuścił na terenie Niemiec. W tych sprawach polscy policjanci będą się kontaktować z niemiecką policją w celu uściślenia danych dotyczących kradzieży pojazdów na ich terenie.

(KWP w Poznaniu / mw)

  • Technik kryminalistyki robi oględziny samochodu
  • odzyskany skradziony samochód na lawecie
  • policjant pobiera odciski palców od podejrzanego
  • Policjanci prowadzą zatrzymanego

Film Podejrzani o kradzież samochodów i paser w rękach policjantów

Pobierz plik Podejrzani o kradzież samochodów i paser w rękach policjantów (format mp4 - rozmiar 9.78 MB)

Powrót na górę strony
Polska Policja