Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany w związku ze zgwałceniem

Data publikacji 05.11.2015

Policjanci z gdańskiej komendy wojewódzkiej zatrzymali 38-latka podejrzewanego o przestępstwa o charakterze seksualnym. Funkcjonariusze swoją akcję przeprowadzili dzisiaj rano w jednej z miejscowości koło Wejherowa. Mężczyzna został przewieziony do policyjnego aresztu, gdzie pozostaje do dyspozycji prokuratury. Postępowanie nadzorowane jest przez Prokuraturę Okręgową w Gdańsku.

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku od kilku miesięcy pracowali nad sprawą przestępstw o charakterze seksualnym, do których miało dochodzić na terenie Trójmiasta i okolic. W związku z tym postępowaniem, dzisiaj rano funkcjonariusze zatrzymali 38-letniego mieszkańca Wejherowa. Był on wyraźnie zaskoczony i nie stawiał żadnego oporu. Skrupulatnie przygotowana policyjna akcja została przeprowadzona w jednej z miejscowości koło Wejherowa.

Mundurowi przeszukali mieszkanie zatrzymanego. Zabezpieczyli szereg przedmiotów między innymi nośniki pamięci i telefony komórkowe. Cały materiał zostanie teraz przekazany do badań, które przeprowadzi odpowiedni biegły.

Zatrzymany został przewieziony do jednostki Policji. Mężczyzna najprawdopodobniej usłyszy zarzuty dotyczące zgwałcenia.

Za zgwałcenie grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Gdańsku / mw)

Film Zatrzymany w związku ze zgwałceniem

Pobierz plik Zatrzymany w związku ze zgwałceniem (format mp4 - rozmiar 6.59 MB)

Powrót na górę strony