Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kryminalni zabezpieczyli broń, amunicję i narkotyki

Data publikacji 05.11.2015

Nielegalna broń, amunicja i narkotyki - za posiadanie tych rzeczy będzie odpowiadać bydgoszczanin, który wpadł w ręce kryminalnych z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. Zabezpieczone rzeczy zostały ujawnione w jego mieszkaniu. 26-latkowi może grozić do 10 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy zatrzymali 26-latka podejrzanego o posiadanie nielegalnej broni i amunicji oraz znacznych ilości narkotyków. Realizacja sprawy była możliwa dzięki zgromadzonym informacjom. Policjanci na ich podstawie wytypowali bydgoszczanina, który mógłby być zamieszany w przestępczość narkotykową.

Do zatrzymania mężczyzny doszło we wtorek (03.11.2015) po południu. Funkcjonariusze namierzyli i zatrzymali podejrzewanego. W jego mieszkaniu znaleźli znaczne ilości narkotyków. Łącznie zabezpieczyli ich ponad 300 g. Wstępne badania narkotesterem wykazały, że jest to marihuana i amfetamina. Ponadto, w trakcie przeszukania kryminalni znaleźli pistolet gazowy oraz 12 sztuk amunicji. Co więcej, po sprawdzeniu w policyjnej bazie okazała się, że zabezpieczona broń jest kradziona.

26-latek trafił do policyjnego aresztu. Dalej sprawą zajęli się śledczy z bydgoskiego Szwederowa. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili mu zarzut posiadania znacznych ilości zakazanych środków psychoaktywnych oraz nielegalnego posiadania pistoletu i amunicji. O jego dalszym losie zadecyduje już prokurator.

KWP w Bydgoszczy / ig

Powrót na górę strony