Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali podejrzanego o handel bronią

Data publikacji 05.11.2015

Policjanci z Poznania zatrzymali 69-letniego mężczyznę podejrzanego o posiadanie i handel bronią. W jego mieszkaniu zabezpieczyli różnego rodzaju broń palną oraz amunicję. Znaleźli tam również narzędzia, służące do przeróbek broni. Za to przestępstwo grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Sprawa miała swój początek w drugiej połowie września. Policjanci z Komisariatu Poznań Stare Miasto otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie, który nielegalnie posiada broń palną i amunicję. Sprawą natychmiast zajęli się policjanci z KWP w Poznaniu i ustalili adres podejrzanego. W jego mieszkaniu znaleźli rewolwer i pistolet maszynowy z amunicją. Mieszkaniec Poznania usłyszał zarzut nielegalnego posiadania broni.

Policjanci postanowili również dotrzeć do osoby, od której zatrzymany kupił broń. Efektem ich ustaleń była realizacja, do której doszło 3 października. Tego dnia w Obornikach policjanci z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego i Kryminalnego KWP wspomagani przez Funkcjonariuszy Biura Operacji Antyterrorystycznych KGP zatrzymali 69-letniego mieszkańca miasta. W jego mieszkaniu zabezpieczono różnego rodzaju rewolwery, broń długą i amunicję. Dodatkowo znaleziono również narzędzia służące do przeróbek i modyfikacji broni.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał zarzuty posiadania i handlu bronią, za które kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

KWP w Poznaniu / ig

  • Policjanci zatrzymali podejrzanego o handel bronią #1
  • Policjanci zatrzymali podejrzanego o handel bronią #2
  • Policjanci zatrzymali podejrzanego o handel bronią #3
  • Policjanci zatrzymali podejrzanego o handel bronią #4
  • Policjanci zatrzymali podejrzanego o handel bronią #5
  • Policjanci zatrzymali podejrzanego o handel bronią #6

Film Policjanci zatrzymali podejrzanego o handel bronią

Pobierz plik Policjanci zatrzymali podejrzanego o handel bronią (format mp4 - rozmiar 2.59 MB)

Powrót na górę strony