Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Niemal potrącił pieszego

Data publikacji 09.11.2015

Skrajna nieodpowiedzialność i brak rozsądku, to słowa które oddają zachowanie kierowcy zatrzymanego do kontroli przez policjantów ze strzeleckiej drogówki. 18-latek w terenie zabudowanym poruszał się z dużą prędkością. Kierowane przez niego auto wypadło z drogi i zatrzymało się dopiero na chodniku, tuż przed pieszym.

Do niebezpiecznej sytuacji doszło w niedzielę (8 listopada br.) w Sławnie gm. Strzelce. Policjanci ze strzeleckiej drogówki patrolujący tego dnia drogę w tej miejscowości zauważyli osobówkę nadjeżdżającą z przeciwnego kierunku. Mundurowi od razu zdali sobie sprawę, że kierowca wyjeżdża z zakrętu ze zbyt dużą prędkością, co w połączeniu z śliską nawierzchnią spowodowało, że kierowane przez niego osobowe bmw wpadło w poślizg.

Samochód zatrzymał się dopiero na chodniku, tuż przez idącym mężczyzną, który uniknął potrącenia odskakując przed rozpędzonym samochodem. Całą sytuację zarejestrowała kamera w nieoznakowanym radiowozie. Okazało się, że kierowcą bmw był 18-latek, który nie posiada uprawnień do kierowania.

Tłumaczył policjantom, że testował osiągi naprawianego wcześniej samochodu, a śliska i brukowa nawierzchnia świetnie miała się do tego nadawać. Młody człowiek będzie tłumaczyć się ze swojego zachowania w sądzie. Policjanci skierowali sprawę do sądu, natomiast auto trafiło na policyjny parking. Kierowcy grozi grzywna do pięciu tys. złotych i zakaz prowadzenia pojazdów.

KWP w Gorzowie Wlkp. / ig

Film Niemal potrącił pieszego

Pobierz plik Niemal potrącił pieszego (format mp4 - rozmiar 14.39 MB)

Powrót na górę strony