Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli części samochodowe do badań mechanoskopijnych

Data publikacji 09.11.2015

Elementy karoserii różnych marek z usuniętymi elementami pól numerowych, 9 kurtyn powietrznych, 16 poduszek powietrznych oraz 7 silników i 12 skrzyń biegów pochodzących głównie z samochodów japońskich ujawnili i zabezpieczyli kryminalni wołomińskiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu. To już kolejne części samochodowe, jakie trafiły na policyjny parking. Badania mechanoskopijne wskażą teraz właściwe numery identyfikacyjne pojazdów, które mogły zostać skradzione. Policjanci przesłuchali także 34-letniego właściciela posesji.

Kryminalni zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu w komendzie w Wołominie uzyskali informację dotyczącą prywatnej posesji pod Jadowem, gdzie mogą znajdować części i pojazdy pochodzące z kradzieży. Policjanci udali się pod wskazany adres. Podczas kontroli znajdujących się na posesji pociętych karoserii samochodowych, funkcjonariusze ujawnili, że pola numerowe nadwozi zostały usunięte. Już wstępne czynności wskazały, że mogą one pochodzić z kradzieży.

Ponadto w jednym z budynków gospodarczych policjanci znaleźli liczne elementy wyposażenia pojazdów posiadające numery nadające się do identyfikacji, między innymi 9 kurtyn powietrznych, 16 poduszek powietrznych oraz 7 silników i 12 skrzyń biegów pochodzących głownie z samochodów japońskich. Wszystkie te elementy zostały zabezpieczone przez kryminalnych. Teraz zostaną one poddane szczegółowym badaniom mechanoskopijnym, na podstawie których biegły będzie mógł wskazać, czy pochodzą z samochodów, które mogły zostać skradzione.

W przedmiotowej sprawie kryminalni i policjanci wydziału dochodzeniowo – śledczego wołomińskiej komendy będą prowadzili czynności wyjaśniające, od których będzie zależało, jakie zarzuty może usłyszeć 34-letni właściciel posesji.

(KSP / mw)

  • Zabezpieczone części samochodowe
  • Zabezpieczone części samochodowe
  • Zabezpieczone części samochodowe
Powrót na górę strony
Polska Policja