Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wspólne ćwiczenia policyjnych antyterrorystów i wojskowych komandosów

Data publikacji 10.11.2015

Zakończyły się kilkudniowe ćwiczenia policyjnych antyterrorystów i wojskowych komandosów. Szkolenie odbyło się na terenie różnych obiektów na Opolszczyźnie. Wspólne ćwiczenia to efekt podpisanego w ubiegłym roku porozumienia, pomiędzy Opolskim Komendantem Wojewódzkim Policji i Dowódcą Jednostki Wojskowej w Lublińcu. Tym razem w zajęciach, oprócz funkcjonariuszy z Opola, uczestniczyli także wrocławscy antyterroryści.

We wspólnym szkoleniu policjantów i komandosów brali udział funkcjonariusze z opolskiej Sekcji Antyterrorystycznej, przedstawiciele Wydziału Kryminalnego i Wydziału Konwojowego KWP w Opolu, a także antyterroryści z Wrocławia.

To nie pierwsze tego typu szkolenie policjantów z opolskiej Sekcji Antyterrorystycznej z lublinieckimi komandosami. Możliwość wspólnych ćwiczeń i wymiany doświadczeń dało podpisane w listopadzie ubiegłego roku porozumienie pomiędzy Opolskim Komendantem Wojewódzkim Policji i Dowódcą Jednostki Wojskowej w Lublińcu. W czerwcu tego roku obyły się wspólne działania obu formacji. Podczas warsztatów taktyczno-strzeleckich funkcjonariusze jednostek specjalnych oddali ponad 3000 strzałów.

KWP w Opolu / ig

Powrót na górę strony