Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Złodziej morfiny w rękach krakowskich policjantów

Data publikacji 12.11.2015

Wczoraj w godzinach porannych dyżurny 7 komisariatu Policji w Krakowie otrzymał informację o kradzieży siarczanu amfetaminy z oddziału onkologicznego jednego z krakowskich szpitali.

Kradzież zauważyła osoba z personelu medycznego, która po zakończonym szpitalnym obchodzie wróciła do swojego dyżurnego pokoju. To właśnie wtedy zorientowała się, że drzwiczki do jej biurka są otwarte. W środku znajdował się otwarty sejf, a ze środka zniknęły leki tj. fiolki z siarczanem amfetaminy.

Po dokładnym sprawdzeniu okazało się, że zniknęło ponad 100 takich fiolek. Policjanci zabezpieczyli ślady, na podstawie których wytypowali szpitalnego złodzieja.

Policjanci ustalili adres podejrzanego, mężczyzna na widok mundurowych nie krył zdziwienia. Po przeszukaniu okazało się, że skradzionego leku w mieszkaniu nie było - ustalenia wskazują na to, że zaraz po kradzieży 35-latek sprzedał je przypadkowo napotkanym osobom nieopodal szpitala.

Mężczyzna został zatrzymany, za kradzież z włamaniem - grozi mu za ten czyn do 10 lat pozbawienia wolności. Policjanci ustalają osoby, które kupiły od złodzieja ten lek.

KWP w Krakowie / ig

Powrót na górę strony