Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wyłudzili kredyty na ponad milion złotych

Data publikacji 23.11.2015

Śledczy zwalczający przestępczość gospodarczą z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach kończą śledztwo w sprawie „lewych” kredytów. Działająca przez siedem lat grupa wyłudzała z banków 1.113.000 złotych. Zarzuty w sprawie usłyszało 12 podejrzanych.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą katowickiej komendy wojewódzkiej, prowadzą powierzone im przez Prokuraturę Rejonową Katowice-Wschód śledztwo. W jego trakcie ustalili i zatrzymali szereg osób, które w oparciu o sfałszowane dokumenty zaciągały kredyty bankowe.

Od 2005 do 2012 roku grupa ta wyłudziła 34 kredyty na łączną kwotę 1.113.000 zł. Podejrzani, to mieszkańcy województwa śląskiego i małopolskiego. Działali głównie w Bielsku-Białej, Krakowie, Czechowicach-Dziedzicach, Żywcu i w Wiśle.

W efekcie prowadzonego śledztwa śledczy zgromadzili materiał dowodowy, który dał podstawy do przedstawienia zarzutów 12 podejrzanym. Już wkrótce akt oskarżenia w ich sprawie trafi do sądu. Za popełnione przestępstwa sprawcom grozi do 8 lat więzienia.

KWP w Katowicach / ig

Powrót na górę strony