Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Po służbie zatrzymał kierowcę, który miał blisko 3 promile

Data publikacji 23.11.2015

Wracający po służbie policjant zatrzymał kierowcę, który miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. 42-latek stracił już prawo jazdy. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości może mu grozić do 2 lat więzienia, sądowy zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.

W nocy z piątku na sobotę, policjant z Kędzierzyna-Koźla wracając po służbie do domu, zauważył na obwodnicy miasta osobowego fiata. Tor jazdy pojazdu wskazywał, że jego kierowca może być nietrzeźwy, auto jechało całą szerokością pasa. W pewnym momencie mężczyzna zatrzymał się na rondzie w Reńskiej Wsi, po czym gwałtownie ruszył w stronę Koźla.

Policjant pojechał za nim, informując dyżurnego policji o całym zdarzeniu. Gdy tylko jadące "wężykiem" auto zjechało na parking, funkcjonariusz natychmiast uniemożliwił kierowcy dalszą jazdę. Gdy na miejscu pojawili się umundurowani policjanci i zbadali 42-latka alkomatem, okazało się, że ma on blisko 3 promile alkoholu w organizmie.

Mężczyzna stracił już prawo jazdy. Teraz może mu grozić nawet do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna.

KWP w Opolu / ig

Powrót na górę strony