Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ukradli blisko 100 tys. złotych - trafili do aresztu

Data publikacji 24.11.2015

Policjanci z Rawicza zatrzymali czterech młodych mężczyzn, podejrzanych o kradzież blisko 100 tysięcy złotych. 22 i 23-latek, którzy kierowali całym przedsięwzięciem trafili do aresztu. Funkcjonariusze zabezpieczyli mienie oraz pieniądze, które pochodzą z kradzieży. Za to przestępstwo grozi im do 5 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło 17 października około godziny 8:30. Pokrzywdzona powiadomiła policję, że zamaskowany mężczyzna wyrwał jej torebkę, w której miała dużo pieniędzy oraz dokumenty. 25-latka jest pracownicą kantoru i została napadnięta w chwili, kiedy przenosiła gotówkę. Pokrzywdzony mieszkaniec Milicza, właściciel kantoru, łączną kwotę oszacował na blisko 100 tysięcy złotych.

Rawiccy policjanci zajęli się sprawą. Przeanalizowali wszystkie wątki i okoliczności zaistniałego przestępstwa. Funkcjonariusze pod koniec ubiegłego tygodnia ustalili nowe szczegóły, które doprowadziły ich do sprawców tej kradzieży. 20 listopada br. zostali zatrzymani. Okazało się, że to czterech mężczyzn w wieku od 21 do 27 lat z gminy Rawicz  i Pakosław. Skrupulatnie zaplanowali jak, kiedy i kogo okradną. Obserwowali swoja ofiarę, by wiedzieć, w którym momencie najlepiej dokonać przestępstwa. Mężczyźni podzielili się między sobą łupem i byli przekonani, że sprawa na tym się zakończy.

Funkcjonariusze zabezpieczyli mienie należące do zatrzymanych, które zakupili za pieniądze pochodzące z kradzieży min. telewizor, laptop, lodówkę, piłę spalinową. Została również zabezpieczona gotówka. Żaden ze sprawców kradzieży nie uniknie odpowiedzialności karnej. 22 i 23-latek, którzy kierowali tym procederem, decyzją sądu otrzymali trzy miesięczny areszt. Wszyscy mężczyźni w przeszłości mieli już konflikt z prawem. Każdemu z nich grozi do 5 lat więzienia.

(KWP Poznań / mb)

Film Ukradli blisko 100 tys. złotych - trafili do aresztu

Pobierz plik Ukradli blisko 100 tys. złotych - trafili do aresztu (format mp4 - rozmiar 1.94 MB)

Powrót na górę strony