Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Stracił prawo jazdy za rażące łamanie przepisów

Data publikacji 25.11.2015

Policjanci ze Złotowa interweniowali w związku z nieodpowiedzialnym i brawurowym zachowaniem na drodze jednego z kierowców. Mieszkaniec Człuchowa za popełnione wykroczenia stracił prawo jazdy na trzy miesiące oraz został ukarany 1000 złotowym mandatem, a do jego konta dopisano 21 punktów karnych. Całość zdarzenia zarejestrował policyjny wideorejestrator.

23 listopada br. bieżącego roku policjanci złotowskiej drogówki zarejestrowali nieodpowiedzialne zachowanie kierowcy osobowego mercedesa. Do zdarzenia doszło około godz. 10 na drodze wojewódzkiej do Złotowa. Mundurowi jadąc z miejscowości Skórka, zauważyli pędzącego kierowcę osobowego mercedesa, który nie zważając na czerwone światło  nadawane przez sygnalizator oraz przejście dla pieszych jechał dalej.

Policjanci ruszyli za pojazdem i zmierzyli jego prędkość. Kierowca osobówki w miejscowości Dolnik w terenie zabudowanym przekroczył prędkość aż o 57 km/h. Zanim funkcjonariusze zatrzymali „pirata”, wykonał on jeszcze manewr wyprzedzania w miejscu, gdzie znaki poziome wyraźnie tego zabraniają.

Kierowcą okazał się być 32-letni mieszkaniec Człuchowa. Spotkanie z mundurowymi nie zakończyło się dla niego pomyślnie. Za tak rażące naruszenia przepisów ruchu drogowego kierującemu zostało zatrzymane prawo jazdy oraz nałożono na niego 1000 zł mandatu karnego. Do jego konta dopisanych zostało 21 pkt. karnych.

Bezpieczeństwo na drogach powiatu złotowskiego to priorytet dla policjantów Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Złotowie, dlatego nieodpowiedzialni kierowcy muszą się liczyć ze zdecydowaną reakcją policjantów. Policjanci przypominają, że nadmierna prędkość i brawura to wciąż główne przyczyny wypadków. Chęć zaoszczędzenie kilku minut może doprowadzić do nieodwracalnych skutków zdarzenia drogowego.

KWP w Poznaniu / ig

Film Stracił prawo jazdy za rażące łamanie przepisów

Pobierz plik Stracił prawo jazdy za rażące łamanie przepisów (format mp4 - rozmiar 1.25 MB)

Powrót na górę strony