Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Stojąc na balkonie strzelał z wiatrówki

Data publikacji 26.11.2015

36-letni mieszkaniec Chełma stojąc na balkonie strzelał z wiatrówki w miejsca, gdzie akurat przechodzili ludzie. Mężczyzna został zatrzymany. Zabezpieczony został też pistolet wiatrówka, którym się posługiwał. Teraz policjanci wyjaśniają czy swoim zachowaniem mógł narazić kogoś na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężki uszczerbek na zdrowiu.

Wczoraj wieczorem (25.11.br.) policjanci patrolujący teren osiedla Śródmieście zwrócili uwagę na mężczyznę stojącego na balkonie. Strzelał on z wiatrówki w miejsca, gdzie przechodziły przypadkowe osoby. Człowiek ten został zatrzymany. Okazał się nim 36-letni chełmianin. W chwili zatrzymania był nietrzeźwy. Funkcjonariusze zabezpieczyli też pistolet wiatrówkę, którym się posługiwał oraz magazynek i nabój na dwutlenek węgla.

Dzisiaj z udziałem 36-latka będą wykonywane dalsze czynności procesowe. Policjanci ustalą czy doszło do narażenia ludzi na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 3.

(KWP w Lublinie / mw)

 

Powrót na górę strony