Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą za włamanie do sklepu komputerowego

Data publikacji 29.11.2015

Nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozi dwóm mężczyznom podejrzanym o włamanie do sklepu komputerowego i kradzież 12 laptopów. Jeden z nich został zatrzymany przez funkcjonariuszy, a drugiego policjanci „znaleźli” w areszcie śledczym, gdzie po włamaniu został tymczasowo aresztowany przez sąd za inne przestępstwo. Obaj podejrzani usłyszeli już zarzuty.

Policjanci Wydziału Kryminalnego z bolesławieckiej komendy powiatowej, w wyniku prowadzonych działań operacyjnych, ustalili dwóch mężczyzn podejrzanych o włamanie do jednego ze sklepów komputerowych. Podejrzani, to mieszkańcy powiatu zgorzeleckiego, w wieku 21 i 38 lat.

Do zdarzenia doszło w nocy z 11 na 12 listopada 2015 r. w centrum Bolesławca. Sprawcy wybili szybę sklepową, a następnie z wnętrza lokalu ukradli 12 laptopów różnych marek. Wartość strat w tej sprawie pokrzywdzony wycenił na ponad 23 tysiące złotych. Całość zdarzenia zarejestrowała kamera.

Na podstawie zapisów monitoringu, a także gromadzonych w tej sprawie informacji, funkcjonariusze wytypowali podejrzanych o to przestępstwo. Podczas czynności zmierzających do zatrzymania włamywaczy policjanci ustalili, że po dokonaniu przestępstwa w Bolesławcu, wobec starszego z mężczyzn Sąd Rejonowy w Zgorzelcu zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania za inne przestępstwo, którego mężczyzna się dopuścił. Obecnie przebywa on w areszcie śledczym.

Obaj mężczyźni usłyszeli już zarzuty włamania i kradzieży mienia. Za czyny, o które są podejrzani, grozi im teraz kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. O ich dalszym losie zdecyduje sąd.

Obaj mężczyźni byli już wcześniej notowani za przestępstwa przeciwko mieniu. Obecnie policjanci w dalszym ciągu wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy.

KWP we Wrocławiu / ig

Film Odpowiedzą za włamanie do sklepu komputerowego

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Odpowiedzą za włamanie do sklepu komputerowego (format flv - rozmiar 4.39 MB)

Powrót na górę strony