Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani członkowie zorganizowanej grupy przestępczej

Data publikacji 29.11.2015

Bicie, groźby pozbawienia życia, rozbój i kradzież to metody „pracy” nad opornym dłużnikiem, jakie stosowali członkowie zorganizowanej grupy przestępczej działającej w Białymstoku. Funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową KWP w Białymstoku zatrzymali dwóch białostoczan podejrzanych o taką działalność. Obaj usłyszeli już zarzuty i zostali tymczasowo aresztowani.

Funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku zatrzymali dwóch mieszkańców miasta w wieku 22 i 29 lat. Obaj zatrzymani, podejrzani są o to, że działając w zorganizowanej grupie przestępczej dopuszczali się rozbojów, bezprawnych gróźb, a nawet pozbawienia wolności w celu zmuszenia pokrzywdzonych do zwrotu pożyczek i ich odsetek. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty i zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące.

Na trop tej przestępczej działalności funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku wpadli pracując nad sprawą innej grupy przestępczej o charakterze zbrojnym, której członkowie byli aresztowani w wyniku realizacji przeprowadzonej przez mundurowych w połowie maja bieżącego roku (więcej). Wówczas policjanci zatrzymali 10 podejrzanych, a w trakcie przeszukań zabezpieczyli m.in. broń palną, amunicję, a także ponad 16 kg amfetaminy, ponad kilogram marihuany, niemal 2 tony „krajanki tytoniowej” i linię produkcyjną do wytwarzania papierosów, 22 automaty do gier hazardowych i pieniądze.

Szczegółowe i żmudne ustalenia oraz wnikliwe badania przestępczych powiązań zatrzymanych wówczas osób naprowadziły śledczych na inny wątek tej sprawy. Z ustaleń pracujących pod nadzorem prokuratury Okręgowej w Białymstoku funkcjonariuszy wynikało, że jeden z tymczasowo aresztowanych wówczas mężczyzn dodatkowo prowadził inny, nieobjęty zarzutami, nielegalny interes.

Zgromadzony w toku dalszego śledztwa materiał dowodowy wskazywał, że ten mężczyzna prowadził salony z automatami do gier hazardowych. Udzielał też pożyczek swoim klientom naliczając od nich niebotyczne odsetki, wielokrotnie przekraczające wysokość należności. Ich brutalnym egzekwowaniem od „opornych klientów” mieli się zajmować dwaj białostoczanie w wieku 22 i 29 lat. Obaj wpadli i zostali przez mundurowych zatrzymani w minioną środę w Białymstoku.

Z ustaleń policjantów wynikało, że swoje „przestępcze obowiązki” realizowali posuwając się do rozboju, bicia i pozbawienia wolności swoich ofiar oraz zastraszania ich groźbami pozbawienia życia. Obydwaj zatrzymani białostoczanie usłyszeli już zarzuty i zostali doprowadzeni do sądu. Sąd Rejonowy w Białymstoku zadecydował, że najbliższe 3 miesiące obaj spędzą teraz w areszcie tymczasowym.

Sprawa ma charakter rozwojowy, a wyjaśniający jej okoliczności, pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Białymstoku, funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową KWP w Białymstoku nie wykluczają kolejnych zarzutów i zatrzymań.

KWP w Białymstoku / ig

  • Zatrzymani członkowie zorganizowanej grupy przestępczej #1
  • Zatrzymani członkowie zorganizowanej grupy przestępczej #2
  • Zatrzymani członkowie zorganizowanej grupy przestępczej #3
  • Zatrzymani członkowie zorganizowanej grupy przestępczej #4
  • Zatrzymani członkowie zorganizowanej grupy przestępczej #5
  • Zatrzymani członkowie zorganizowanej grupy przestępczej #6

Film Zatrzymani członkowie zorganizowanej grupy przestępczej

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Zatrzymani członkowie zorganizowanej grupy przestępczej (format flv - rozmiar 17.4 MB)

Powrót na górę strony