Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szczęśliwy finał poszukiwań - zaginiony mężczyzna uratowany

Data publikacji 01.12.2015

Policjanci z Kluczborka odnaleźli zaginionego 83-latka. Cierpiący na zaniki pamięci mężczyzna wyszedł z domu. Gdy zapadł zmrok, stracił orientację i nie mógł już znaleźć drogi powrotnej. Funkcjonariusze zauważyli jadącego rowerem mężczyznę kilka kilometrów od jego domu.

W sobotę (28 listopada), około godziny 23, policjanci z Kluczborka zostali powiadomieni o zaginięciu cierpiącego na zaniki pamięci 83-latka. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że mieszkaniec powiatu kluczborskiego, około godziny 15 wyjechał na rowerze z domu. Do późnego wieczora mężczyzna nie skontaktował się z rodziną.

Informację o zaginionym 83-latku, dyżurny natychmiast przekazał policjantom będącym w służbie. Mundurowi sprawdzili m. in. dworzec kolejowy, autobusowy oraz szpital. Kontrolowane były również miejsca, gdzie mężczyzna lubi przychodzić.

Po niespełna godzinie od zgłoszenia, funkcjonariusze odnaleźli zaginionego kilka kilometrów od jego domu. Zziębnięty 83-latek tłumaczył policjantom, że próbował wrócić do domu, jednak kiedy zapadł zmrok, stracił orientację i zgubił się.

Szybkie i zdecydowane działanie policjantów prawdopodobnie uratowały mężczyźnie życie. Niskie temperatury powodują, że nawet kilka godzina pobytu na zewnątrz może doprowadzić do tragicznego w skutkach wychłodzenia organizmu.

KWP w Opolu / ig

Powrót na górę strony