Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejny złoty medal Justyny Kozdryk

Data publikacji 01.12.2015

Justyna Kozdryk, pracownica cywilna Komendy Powiatowej Policji w Grójcu, podczas Otwartych Mistrzostwa Europy w Podnoszeniu Ciężarów Osób Niepełnosprawnych wywalczyła złoty medal. To kolejny sukces sportowy naszej koleżanki. Gratulujemy!

Pod koniec listopada br. w Egerze na Węgrzech odbyły  się Otwarte Mistrzostwa Europy w Podnoszeniu Ciężarów Osób Niepełnosprawnych. W mistrzostwach wystartowali zawodnicy z całego świata. Min. z Chin, Algierii, Egiptu, Kamerunu.

W mistrzostwach nie mogło także zabraknąć reprezentantów Polski. Radomskie Stowarzyszenie Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych „START” reprezentowała Justyna Kozdryk. Nasz koleżanka już w pierwszym dniu zawodów zdobyła złoty medal w kategorii wagowej do 45 kg. Pokonała m.in. aktualną mistrzynię świata w podnoszeniu ciężarów.

W kategorii „open” Justyna Kozdryk zajęła drugie miejsce z wynikiem 93 kg. Przegrała tylko z reprezentantką Chin.

To kolejny sukces Justyny Kozdryk. W rozegranych w sierpniu w Pilźnie mistrzostwach, startująca w kategorii wagowej 47 kilogramów Justyna Kozdryk, wycisnęła sztangę ważącą 117 kg. To kolejny tegoroczny sukces pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Grójcu. W czasie czerwcowych XXXXII Indywidualnych Mistrzostwach Polski w Podnoszeniu Ciężarów Osób Niepełnosprawnych które rozegrano w Wiśle, również wywalczyła złoty krążek i zdobyła pierwsze miejsce w kategorii „open” do 45kg. Podobny sukces nasza koleżanka odniosła w Mistrzostwach Polski w wyciskaniu sztangi leżąc na ławeczce, które odbyły się w kwietniu w Chorzowie. Siłaczka z Grójca zdominowała kategorię wagową 47 kilogramów i zapewniła sobie złoty krążek.

Podobny sukces nasza koleżanka odniosła w Mistrzostwach Polski w wyciskaniu sztangi leżąc na ławeczce, które odbyły się w kwietniu w Chorzowie. Siłaczka z Grójca zdominowała kategorię wagową 47 kilogramów i zapewniła sobie złoty krążek.

Justyna Kozdryk, na co dzień reprezentantka Kraski Jasieniec i Radomskiego Stowarzyszenia Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych „Start”, pracuje jako pracownik cywilny Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Grójcu. Z wykształcenia jest pedagogiem. Ukończyła Akademię Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie o specjalności surdopedagogika.

Swoją mistrzowską karierę rozpoczęła w 1999 roku. Wtedy to po raz pierwszy, za namową swojej starszej siostry, trafiła do profesjonalnej siłowni klubu sportowego. Tam też jej nieprzeciętną siłę zauważył trener Mirosław Malec. Tak rozpoczęła się jej sportowa kariera w wyciskaniu sztangi. Jest wielokrotną medalistką mistrzostw Polski, Europy i Świata, a także srebrną medalistką paraolimpiady w Pekinie.

Listopadowe mistrzostwa były także eliminacjami do Igrzysk Paraolimpijskich w Rio de Janeiro.

(KWP w Radomiu / mw)

Powrót na górę strony