Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Mógł stracić blisko ćwierć miliona złotych - drugi z podejrzanych zatrzymany

Policjanci ze Śródmieścia, prowadzący postępowanie dotyczące oszustwa metodą „na policjanta”, zatrzymali drugą podejrzaną w tej sprawie osobę. Dwa miesiące temu funkcjonariusze zatrzymali na gorącym uczynku 31-letniego Rafała Z. udaremniając tym samym wypłatę 237 000 złotych. Teraz, po publikacji wizerunku i społecznym odzewie, do policyjnego aresztu trafił 52-letni Adam F. W przestępstwie mężczyzna prawdopodobnie pełnił między innymi rolę „werbownika”.

Sprawa miała swój początek w październiku. Zmanipulowana przez przestępców ofiara, będąc przekonana, że bierze udział w policyjnej akcji, przelała na konto oszustów wszystkie swoje oszczędności. To wtedy, podczas próby pobrania pieniędzy należących do pokrzywdzonego 89-latka, policjanci ze śródmiejskiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu zatrzymali 31-letniego Rafała Z. Funkcjonariusze, podejmując tak błyskawiczne działania, zapobiegli także wypłacie 237 000 złotych, ratując tym samym dorobek życia pokrzywdzonego mężczyzny. Decyzją sądu Rafał Z. został wtedy tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Także w październiku, na podstawie zabezpieczonych przez śledczych nagraniach z monitoringu, na stronach internetowych policji opublikowany został wizerunek innego mężczyzny, który zdaniem policjantów mógł być zamieszany w to przestępstwo, pełniąc między innymi rolę tzw. werbownika.
Na społeczny odzew nie trzeba było długo czekać. Dzięki wielu przekazanym informacjom oraz żmudnej pracy operacyjnej policjantów, wczoraj - niespełna dwa miesiące od zdarzenia - zatrzymana została druga z podejrzanych w tej sprawie osób. 52-letni Adam F. był już wielokrotnie notowany i karany za różne przestępstwa.

Za oszustwo kodeks karny przewiduje do 8 lat pozbawienia wolności.

(KSP/ms)

Powrót na górę strony