Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli narkotyki warte ponad 32 tysiące złotych

Do 10 lat więzienia grozi dwóm mieszkańcom Nowego Sącza, u których ujawniono ponad tysiąc działek dilerskich narkotyku. Ich proceder skutecznie przerwali policjanci z Referatu Narkotykowego sądeckiej Policji. Mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani, zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

W połowie listopada, policjanci Referatu dw. z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu, na podstawie własnych materiałów operacyjnych, ustalili, że w jednym z mieszkań na terenie miasta znajdują się znaczne ilości środków odurzających. W efekcie natychmiastowych działań funkcjonariuszy, dokonano zatrzymania właściciela mieszkania. Okazał się nim 23-letni mieszkaniec Nowego Sącza. W mieszkaniu zabezpieczono ponad tysiąc działek dealerskich marihuany  oraz grzybów halucynogennych. Dzięki tej policyjnej akcji udaremniono wprowadzenie na rynek środków odurzających o czarnorynkowej wartości ponad 32 000 złotych. Ponadto, w mieszkaniu dealera zabezpieczono środki pirotechniczne w postaci samodzielnie wykonanych petard oraz środki chemiczne i inne przedmioty  służące do ich wyrobu.

Jednocześnie w tej samej sprawie sądeccy policjanci dokonali zatrzymania 22- latka, również mieszkańca Nowego Sącza. W zatrzymaniu oraz zabezpieczeniu środków pirotechnicznych brała udział - oprócz policjantów Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu - jednostka SPAP KWP w Krakowie.

12 listopada na wniosek Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu oraz Prokuratury Rejonowej,  Sąd Rejonowy w Nowym Sączu zastosował wobec zatrzymanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Za popełnione przestępstwo, zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii, grozi im kara do 10  lat pozbawienia wolności.

(KWP w Krakowie/ms)

Powrót na górę strony