Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kontrabanda na autostradzie

Policjanci zabezpieczyli ponad pół miliona papierosów bez polskich znaków akcyzy. Zatrzymali także 23-letniego obywatela Armenii, który przewoził kontrabandę. Wartość uszczuplenia podatku akcyzowego w tej sprawie wynosi ok. 450 000 złotych.

1 grudnia 2015 r. policjanci z drogówki łódzkiej komendy wojewódzkiej pełnili służbę na autostradzie A2. Po godzinie 20.00  zatrzymali do kontroli drogowej, w punkcie postojowym w Strykowie, renault trafic. Kierowca już od początku spotkania z mundurowymi zachowywał się nerwowo. Nie chciał pokazać dokumentów od pojazdu tłumacząc, że zostawił je w domu. Podczas sprawdzania jego tożsamości okazało się, że kierujący ma 23 lata i jest obywatelem Armenii, mieszkającym w Warszawie. Funkcjonariusze nakazali mu otworzenie luku ładunkowego na co zareagował próbą ucieczki. W konsekwencji  został obezwładniony i zatrzymany.

Po otworzeniu tylnych drzwi od pojazdu, funkcjonariusze zobaczyli ułożone pod sam dach kartony, w których znajdowały się luzem ułożone papierosy bez polskich znaków akcyzy. Całość znaleziska to ponad 500 tys. sztuk nielegalnych papierosów. 23-latek w związku z popełnionych przez niego przestępstwem akcyzowym został przewieziony do komendy policji w Zgierzu. W celi spędził pozostałą część nocy.

Dziś policjanci, zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, przedstawią podejrzewanemu zarzut . Mężczyźnie grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.

(KWP w Łodzi / ms)
Powrót na górę strony