Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczone nielegalne automaty do gier o wartości prawie 100 tys. złotych

Data publikacji 02.12.2015

Wspólne działania koszalińskich policjantów oraz funkcjonariuszy Urzędu Celnego doprowadziły do zabezpieczenia na terenie miasta 8 nielegalnych automatów do gier hazardowych o wartości blisko 100 tysięcy złotych. Ich właścicielowi może grozić wysoka kara grzywny lub kara pozbawienia wolności do 3 lat.

Wspólne działania policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie oraz funkcjonariuszy Urzędu Celnego skierowane były przeciwko osobom zajmującym się organizowaniem gier, niezgodnie z obowiązującą ustawą o grach hazardowych. Funkcjonariusze skontrolowali kilka lokali, gdzie w jednym z punktów zabezpieczyli 8 automatów do gier hazardowych. Na zabezpieczonych maszynach zainstalowane były gry o charakterze losowym, prowadzone w celach komercyjnych.

Powyższe fakty zostały ustalone w trakcie przeprowadzonych na miejscu eksperymentów procesowych, które potwierdziły, że są to maszyny działające w sprzeczności z przepisami ustawy o grach hazardowych . Policjanci zabezpieczyli automaty o wartości blisko 100 tysięcy złotych i przekazali je funkcjonariuszom Urzędu Celnego w Koszalinie, którzy prowadzić będą dalsze postępowanie w tej sprawie.

Zgodnie z kodeksem karnym skarbowym za organizowanie gier hazardowych wbrew przepisom grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.

KWP w Szczecinie / ig

Powrót na górę strony