Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowana nielegalna wytwórnia wyrobów tytoniowych

Dwie osoby zatrzymane na gorącym uczynku oraz zlikwidowana nielegalna wytwórnia wyrobów tytoniowych, to efekt działań przeprowadzonych przez policjantów z Bolesławca. Nielegalna linia produkcyjna zorganizowana była w wynajętym domu. W 5 pomieszczeniach na piętrze i strychu budynku, zabezpieczono łącznie blisko 2,5 tony wyrobów tytoniowych. Uszczuplenia podatku akcyzowego na szkodę Skarbu Państwa oszacowano na kwotę blisko 1,75 miliona złotych.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu, w wyniku prowadzonych działań operacyjnych, zlikwidowali wytwórnię nielegalnych wyrobów tytoniowych. Zabezpieczono maszyny specjalistyczne oraz blisko 2,5 tony tytoniu. Zatrzymano też dwóch mężczyzn, w tym obcokrajowca, w wieku 28 i 38 lat, zamieszkałych w Legnicy.

Do realizacji doszło po tym, jak policjanci zebrali informacje mogące świadczyć, że w jednej z niedużych miejscowości, położonych na terenie powiatu, odbywa się nielegalny proceder produkcji wyrobów tytoniowych. Dalsze czynności prowadzone przez funkcjonariuszy potwierdziły podejrzenia i pozwoliły zlokalizować miejsce przestępczego procederu. Po tym, jak policjanci weszli na teren prywatnej posesji, znaleźli maszyny do cięcia tytoniu oraz blisko 2,5 tony wyrobów tytoniowych. Część tytoniu była w formie belek wysuszonych liści, a część była już pocięta i suszona na plandekach ułożonych na specjalnie przygotowanych matach grzewczych.

Nielegalna wytwórnia zorganizowana była w wynajętym domu. Linię produkcyjną usytowano w 5 pomieszczeniach na piętrze i strychu budynku. Na miejscu zatrzymano też dwóch mężczyzn, którzy po wejściu do obiektu, próbowali ukryć się na strychu budynku.

O ujawnionych okolicznościach poinformowano funkcjonariuszy służby celnej. Uszczuplenia podatku akcyzowego na szkodę Skarbu Państwa oszacowano na kwotę blisko 1,75 miliona złotych. Funkcjonariusze służby celnej zabezpieczyli nielegalny towar, a zatrzymani, na podstawie zebranych przez policjantów materiałów dowodowych, usłyszeli wczoraj zarzuty.

Za czyny, o które są podejrzani, w świetle przepisów kodeksu karno skarbowego, z uwagi na dużą wartość strat, grozi im nawet do 4,5 roku pozbawienia wolności i wysoka kara finansowa.

O dalszym losie podejrzanych zdecyduje sąd.

(KWP we Wrocławiu / ms)

Film Zlikwidowana nielegalna wytwórnia wyrobów tytoniowych

Pobierz plik Zlikwidowana nielegalna wytwórnia wyrobów tytoniowych (format mp4 - rozmiar 16.38 MB)

Powrót na górę strony