Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Akt oskarżenia w sprawie narkotykowej

Data publikacji 08.12.2015

Policjanci z KWP w Szczecinie zakończyli czynności w sprawie dotyczącej posiadania i wprowadzania do obrotu znacznej ilości narkotyków na terenie województwa zachodniopomorskiego. Postępowanie wszczęto na początku br. po tym jak policjanci zatrzymali kobietę z kilkunastoma kilogramami amfetaminy o szacunkowej wartości 1 mln 600 tys. zł.

Zatrzymania poprzedzone były działaniami operacyjnymi prowadzonymi przez policjantów z Wydziału Kryminalnego KWP w Szczecinie. Policjanci sprawdzając skąd na terenie zachodniopomorskiego pochodzą nielegalne substancje odurzające, pod koniec stycznia br., dotarli do mieszkańców Stargardu Szczecińskiego. Tam zatrzymano 24-letnią  kobietę, u której w wyniku przeprowadzonych przeszukań zabezpieczono kilkanaście  kilogramów narkotyków, a także maszynę wykorzystywaną do produkcji tabletek z amfetaminą, broń palną, oraz kamizelki kuloodporne i radiostacje, który mogły być wykorzystane przy innych czynach zabronionych.

Zabezpieczona substancja trafiła do Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Szczecinie, gdzie badania wykazały, że jest to 16 kg amfetaminy wartej około 1 mln 600 tys. zł. Sprawą zajęli się policjanci z Wydziału Dochodzeniowo Śledczego KWP w Szczecinie, a Prokuratura Okręgowa w Szczecinie wszczęła śledztwo.

24-latka usłyszała zarzuty uczestnictwa w obrocie narkotykami, a także zarzut nielegalnego posiadania broni palnej. Wtedy sąd wobec podejrzanej zastosował tymczasowy areszt. Kilka dni później w związku ze sprawą zatrzymany został mężczyzna, który kupował od kobiety narkotyki. W wyniku przeprowadzonych u niego przeszukań policjanci również zabezpieczali narkotyki w ilości blisko 800 gramów amfetaminy oraz niewielkie ilości dopalaczy. Dzięki pracy dochodzeniowo-śledczej ustalono, że ten zatrzymany również zajmował  się "dilerką".

19-latek usłyszał zarzuty posiadania oraz wprowadzania do obrotu narkotyków. Policjanci w czasie swojej pracy ustalili osoby, którym wymieniony mężczyzna sprzedawał narkotyki. Również wobec tego podejrzanego zastosowany został tymczasowy areszt.

W toku postępowania zarzuty za handel narkotykami usłyszał jeszcze jeden 19-latek, który w czasie gdy zbierano materiał dowodowy odbywał karę pobawienia wolności za przestępstwa przeciwko mieniu.

Prokuratura Okręgowa w Szczecinie skierowała w tej sprawie do sądu akt oskarżenia przeciwko trzem oskarżonym. Dwóm z nich grożą kary od 2 do 12 lat pozbawiania wolności, a kobiecie od 6 miesięcy do 8 lat.

(KWP w Szczecinie / mw)

  • Zabezpieczone środki
  • Zabezpieczone środki

Film Akt oskarżenia w sprawie narkotykowej

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Akt oskarżenia w sprawie narkotykowej (format flv - rozmiar 17.27 MB)

Powrót na górę strony