Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Regionalny finał konkursu wiedzy o Policji "Razem bezpieczniej"

Pozyskana wiedza okazała się nieoceniona podczas finału konkursu wiedzy o Policji "Razem bezpieczniej". Kolejny rok z rzędu młodzież z Hufca Pracy w Wołowie wróciła z nagrodami, satysfakcją, wiedzą i przyjemnością bycia w gronie najlepszych.

W Trzebnicy odbył się XVII finał regionalny konkursu wiedzy o Policji pod nazwą "Razem bezpieczniej", który realizowany jest przez Komendę Wojewódzką Policji we Wrocławiu przy współpracy Dolnośląskiej Wojewódzkiej Komendy Ochotniczych Hufów Pracy. Poprzez konkurs uczestnicy poznają pracę Policji, jej podstawowe uprawnienia i zadania, uczą się postępowania w sytuacjach, kiedy stają się ofiarami lub świadkami przestępstwa.

Konkurs składał się z dwóch części: pisemnej - testu wiedzy i części ustnej. Młodzież musiała wykazać się między innymi ogólną wiedzą o pracy Policji, prewencji kryminalnej, procedurach postępowania z nieletnimi i uzależnieniach. W zadaniach przewidziana także była znajomość algorytmów postępowania w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia. Jury, składające się z przedstawicieli Komendy Wojewódzkiej we Wrocławiu, po podliczeniu punktów z części ustnej i pisemnej ogłosiło wyniki, które wyłoniły zwycięzców.

Reprezentacja z Hufca Pracy w Wołowie w składzie: Alicji Stańczak, Kamila Rępińskiego i Mateusza Forysia po zaciętej rywalizacji zajęli I miejsce pokonując pozostałe siedem drużyn.

I tak oto kolejny rok z rzędu młodzież wróciła ze wspomnianego konkursu z nagrodami, satysfakcją, wiedzą i przyjemnością bycia w gronie najlepszych.

(KWP we Wrocławiu / ms)

  • Uczestnicy konkursu
  • Uczestnicy konkursu
  • Uczestnicy konkursu
  • Puchar dla zwycięzców
Powrót na górę strony