Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjny Mikołaj w Domu Dziecka

Data publikacji 09.12.2015

Policyjny Mikołaj, któremu towarzyszyli wykładowcy i słuchacze Szkoły Policji przyjechał z prezentami do jednego z Domów Dziecka w Słupsku. W rolę asystenta Mikołaja wcielił się tym razem komendant Szkoły insp. Jacek Gil. Każdy maluch otrzymał paczkę, placówka natomiast – nową lodówkę.

Przedstawiciele Szkoły, ale przede wszystkim słuchacze szkolenia zawodowego podstawowego przygotowali świąteczne paczki dla 14 dzieci przebywających w Domu Dziecka.
Na początku spotkania Mikołaj wspólnie ze swoim asystentem – Komendantem Szkoły przekazał na rzecz Domu Dziecka nową lodówkę – rzecz tak powszednią dla każdego z nas, a z perspektywy tej instytucji niezbędną do prawidłowego funkcjonowania. Później wszyscy podopieczni zostali obdarowani paczkami ze słodyczami. Oczywiście każdy musiał zdać Mikołajowi relację ze swojego sprawowania w mijającym roku” – relacjonuje nadkom. Grzegorz Babieracki, współorganizator akcji.
Wszystkie paczki, a także lodówkę, ufundowali słuchacze z Kompanii I-szej.

 

Po prezentach przyszedł czas na wspólne biesiadowanie przy smacznym cieście i słodyczach. Nie zabrakło kolęd, które dzieci specjalnie przygotowały na tą okazję oraz wspólnej zabawy z policjantami. Niecodziennym wydarzeniem było czasowe przekazanie władzy Komendanta Szkoły Policji jednemu z podopiecznych Domu Dziecka – 6 letniemu Szymonowi, który z dumą podczas całego spotkania nosił bluzę policyjną insp. Jacka Gila.

„Jestem dumny ze swoich podwładnych i słuchaczy. Nigdy nie musiałem przypominać o tym, że zbliżają się Święta, a wśród nas są potrzebujący. Takie inicjatywy, jak ta dzisiejsza przychodzą nam z łatwością. Cieszę się z tego, że dla dzieci najistotniejszym było to, że przyszedł ktoś kto ich wysłucha, poświęci swój czas, przytuli, pożartuje. Takie spotkania są nam wszystkim potrzebne” – podsumował wizytę insp. Jacek Gil.

Gospodarzem spotkania była Pani Aurelia Anioł Dyrektor Domów Dziecka Powiatu Słupskiego, która przed zakończeniem spotkania powiedziała, że obserwuje podopiecznych każdego dnia, ale tak uśmiechniętych i beztroskich widzi po raz pierwszy. Kiedy przyszedł czas pożegnania, dzieci nie chciały schodzić z rąk policjantów.
- „To świadczy o tym, że obdarzyły ich swoim zaufaniem. Szczególnie dziękuję słuchaczom za każdy przejaw dobroci, dziękuję za wielkie serce” – powiedziała pani dyrektor.

Kolejne spotkanie z podopiecznymi Domu Dziecka już na początku roku. Tym razem w Szkole Policji  gościć będą dzieci na specjalnie dla nich przygotowanych zajęciach sportowych i dydaktycznych. 
Warto również wspomnieć, że słuchacze pozostałych Kompanii Szkoły Policji w Słupsku przygotowują paczki dla dzieci na wspólne spotkanie wigilijne organizowane 19 grudnia przez Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej.

SP Słupsk / pk

Powrót na górę strony