Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za brutalny rozbój

Policjanci z komisariatu w Nowem zatrzymali dwóch sprawców brutalnego rozboju. Napastnicy pobili do stanu nieprzytomności 77-letniego mieszkańca Nowego, a następnie ukradli mu zegarek, kurtkę, czapkę, spodnie i zapalniczkę. Zatrzymani usłyszeli zarzuty dokonania rozboju. Sąd aresztował jednego z nich na 3 miesiące.

Do napadu rabunkowego doszło wieczorem, 6 grudnia 2015 r. w Nowem na ulicy Tczewskiej. Nieznani sprawcy podeszli do idącego chodnikiem 77-letniego mieszkańca Nowego, a następnie pobili go stanu nieprzytomności zabierając mu zegarek, kurtkę czapkę oraz spodnie. Nieprzytomnego na wpół rozebranego mężczyznę, znalazła rodzina zaniepokojona jego dłuższą nieobecnością. Bezzwłocznie powiadomili policjantów z komisariatu w Nowem.

Natychmiast po otrzymanym zgłoszeniu policjanci rozpoczęli poszukiwania napastników. Zebrane informacje na miejscu zdarzenia oraz ustalenia policjantów doprowadziły do zatrzymania dwóch mieszkańców gminy Nowe - 27 i 32-latka  Zatrzymani usłyszeli już zarzuty dokonania rozboju. Dzisiaj (9.12.2015) wobec sprawców Sąd Rejonowy w Świeciu zastosował areszt na 3 miesiące w stosunku do 32-latka oraz 2 miesiące w stosunku do drugiego z napastników.

Za popełnione przestępstwo mężczyznom grozi kara do 12 lat więzienia.

(KWP w Bydgoszczy / ms)

  • Policjant prowadzi zatrzymanego
  • Policjant prowadzi zatrzymanego

Film Policjanci prowadzą zatrzymanego


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Policjanci prowadzą zatrzymanego (format flv - rozmiar 14.86 MB)

Powrót na górę strony
Polska Policja