Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Spotkanie szkoleniowe w Ryni

Wczoraj (8.12.2015) zakończyło się dwudniowe spotkanie szkoleniowe, dotyczące polityki informacyjnej w obszarze profilaktyki społecznej. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele KGP, rzecznicy prasowi KWP i KSP oraz przedstawiciele szkół Policji.

W przedsięwzięciu, organizowanym przez Biuro Prewencji i Ruchu Drogowego KGP, wzięli udział naczelnicy wydziałów prewencji, ruchu drogowego, komunikacji społecznej oraz rzecznicy prasowi KWP i KSP a także przedstawiciele szkół Policji. Na spotkaniu obecny był również Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Cezary Popławski.

Przyczynkiem do spotkania było podsumowanie prac zespołu powołanego decyzją Komendanta Głównego Policji do opracowania strategii komunikacji wewnętrznej i pracy medialnej w obszarze profilaktyki społecznej. Ważnym elementem spotkania było również szkolenie na temat mediów społecznościowych i ich roli w procesie komunikowania społecznego. W dyskusji na ten temat  uczestniczyli m.in. przedstawiciele fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Dzięki inicjatywie Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu i Fundacji Pro Lege Wydziały Prewencji KWP i KSP zostały wyposażone w tzw. „walizki narkotykowe”, które będą wykorzystywane podczas spotkań profilaktycznych z rodzicami i pedagogami. Walizki zawierają akcesoria, których obecność np. w pokoju dziecka może świadczyć o kontakcie z narkotykami. W zestawie znajdują się również materiały edukacyjne.

Grudniowy termin spotkania sprzyjał również podsumowaniom podczas odpraw służbowych dyrektorów i naczelników w pionach prewencji, ruchu drogowego, komunikacji społecznej i prasowym.

(KGP / ms)

  • Uczestnicy spotkania w sali konferencyjnej
  • Uczestnicy spotkania w sali konferencyjnej
  • Prowadzący szkolenie
  • Prowadzący szkolenie
  • Prowadzący szkolenie
Powrót na górę strony