Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kryminalni rozbili grupę włamywaczy kradnących maszyny budowlane

Data publikacji 10.12.2015

Policjanci z wydziału kryminalnego bielskiej komendy, wspólnie z Prokuraturą Okręgową w Bielsku-Białej, rozpracowali zorganizowaną grupę włamywaczy, podejrzanych o kradzieże maszyn budowlanych i rolniczych w Polsce i Czechach. Łupem złodziei padł sprzęt o wartości ponad 3,5 mln zł. Część skradzionego mienia została już odzyskana. Do tej pory zatrzymano 8 członków złodziejskiej szajki. Grozi im do 10 lat więzienia.

Jak wynika z ustaleń śledczych, podejrzani działali w zorganizowanej grupie przestępczej. W okresie 3 lat dopuścili się licznych kradzieży w Polsce i Czechach. Ich łupem padł sprzęt o wartości ponad 3,5 mln złotych. Mężczyźni działali w różnym składzie osobowym. Kradli specjalistyczne maszyny budowlane, koparki, samochody ciężarowe, ciągniki rolnicze. Sprzęt ten ginął z prywatnych posesji i ulic polskich i czeskich miast. Część skradzionego mienia została już odzyskana.

Prowadzone czynności doprowadziły do zatrzymania 8 członków złodziejskiej szajki. Zatrzymani mężczyźni w wieku od 21 do 39 lat usłyszeli zarzuty. Wobec jednego z nich sąd, na wniosek bielskiej Prokuratury Okręgowej, zastosował tymczasowy areszt. Pozostali zostali objęci policyjnym dozorami. Ponadto prokurator zastosował wobec nich poręczenia majątkowe. Za przestępstwa te grozi im do 10 lat więzienia.

(KWP w Katowicach / ms)

Film Policjanci prowadzą zatrzymanego

Pobierz plik Policjanci prowadzą zatrzymanego (format mp4 - rozmiar 5.95 MB)

Powrót na górę strony