Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla podejrzanego o dwa zabójstwa

Data publikacji 13.12.2015

Stołeczni policjanci z wydziału dw. z terrorem kryminalnym i zabójstw zatrzymali mężczyznę podejrzanego o dwa brutalne zabójstwa kobiet. Ciała ofiar zostały znalezione w lesie na terenie powiatu wołomińskiego. Pomimo tego, że do zbrodni doszło na przestrzeni kilku tygodni, funkcjonariusze powiązali te sprawy, a ich praca doprowadziła do 23-letniego Daniela P. Za to przestępstwo może grozić kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności. Na razie sąd zadecydował o aresztowaniu go na trzy miesiące.

Do pierwszej zbrodni doszło w maju. Ciało 27-latki zostało znalezione w lesie na terenie powiatu wołomińskiego przez przypadkowa osobę. Wszystko wskazywało na to, ze młoda kobieta padła ofiarą brutalnego zabójstwa. Kilka tygodni później zgłoszono zaginięcie 37-latki. Jej ciało zostało znalezione przez policjantów dzień po otrzymaniu zgłoszenia.

Sprawą brutalnych zbrodni zajęli się stołeczni policjanci z wydziału dw. z terrorem kryminalnym i zabójstw. Funkcjonariusze od początku przypuszczali, że te dwie sprawy mogą mieć ze sobą związek. Ich zaangażowanie i determinacja w wyjaśnieniu okoliczności tych przestępstw, a przede wszystkim zatrzymanie osoby podejrzanej o ich popełnienie, przyniosło efekty.

Policjanci ustalili, że związek z tymi zbrodniami może mieć 23-letni mieszkaniec powiatu wołomińskiego. Mężczyzna został zatrzymany w domu. Zebrany przez śledczych materiał pozwolił na przedstawienie Danielowi P. zarzutów w wołomińskiej prokuraturze. 23-latek  przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśnienia na okoliczność tych zdarzeń. Decyzją sądu został on aresztowany na trzy miesiące.

KSP / ik

Film Areszt dla podejrzanego o dwa zabójstwa

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Areszt dla podejrzanego o dwa zabójstwa (format flv - rozmiar 3.9 MB)

Powrót na górę strony