Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Drukował banknoty i wprowadzał je do obiegu

Data publikacji 15.12.2015

19-letni mężczyzna został zatrzymany przez kryminalnych z Bielan tuż po tym jak dał fałszywe banknoty dwóm obywatelom Ukrainy w celu wprowadzenia ich do obrotu. Mężczyźni zostali zatrzymani na stacji benzynowej, a chwilę później w rękach funkcjonariuszy był również właściciel fałszywych pieniędzy. Policjanci zabezpieczyli także drukarkę, na której drukowane były fałszywe banknoty. Za to przestępstwo Michałowi H. grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Bielan pod nadzorem Prokuratury Okręgowej prowadzą śledztwo w sprawie podrobienia banknotów o nominale 100 złotych oraz wprowadzenie ich do obiegu. Kilka dni temu funkcjonariusze zatrzymali trzech mężczyzn, którzy na jednej z bielańskich stacji benzynowych chcieli zapłacić za alkohol sfałszowanymi banknotami. Jak ustalili policjanci, za całym procederem stał 19-letni Michał H., który dał dwóm cudzoziemcom fałszywe banknoty i wysłał ich na stację po zakupy.

Michał H. przyznał, że banknoty którymi chcieli zapłacić cudzoziemcy należały do niego i że nie był to jednorazowy incydent. Policjanci ustalają teraz w jakim czasie i w jakich placówkach zostały wprowadzone do obrotu fałszywe banknoty stuzłotowe. Funkcjonariusze zabezpieczyli też drukarkę, na której drukowane były pieniądze. Prokurator już przedstawił mężczyźnie zarzuty. Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(KS / mw)

Powrót na górę strony